Oceláři poznají soupeře pro CHL až v červnu

19.05.2020 · Martin Stebel
Losování šestnácti dvojic pro play off letošní hokejové Ligy mistrů proběhne začátkem června, tedy nikoli ve středu 20. května, jak bylo původně v plánu. Los obvykle probíhal v rámci mistrovství světa IIHF, které se letos mělo konat ve Švýcarsku (Curych, Lausanne). Přesné datum losování stanoví šéfové CHL později.

Připomeňme, že letošní Champions Hockey League odstartuje oproti původnímu plánu o měsíc později (6. října) a to rovnou vyřazovacími boji, nikoli tedy skupinovou fázi, jak tomu bylo doposud. Vedení Ligy mistrů zvažovalo během posledních několika týdnů mnoho různých scénářů a návrhů a nakonec došlo k závěru, že pouze formát play off je nejvíce přímočaré a férové rozhodnutí.

"Pořádáme soutěž pro kluby ze třinácti zemí, jsme proto závislí na rozhodnutí vlád třinácti zemí. Všechny týmy musí mít možnost cestovat a naším cílem je, aby se zápasy hrály s diváky na tribunách," uvedl nedávno prezident CHL Peter Zahner.

ÚČASTNICKÉ TÝMY CHAMPIONS HOCKEY LEAGUE 2020/21

Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, HC Sparta Praha (ČR), Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel (Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (Německo), Salcburk, Bolzano, Vídeň (EBEL liga), Junosť Minsk, Grodno (Bělorusko), Aalborg (Dánsko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), SönderjyskE (Dánsko, vítěz Kontinentálního poháru).