Oceláři pomohli dobré věci v rámci McHappy Day

30.11.2017 · Martin Stebel
Trio Ocelářů ve složení Aron Chmielewski, Milan Doudera a Vladimír Svačina se zúčastnilo charitativní akce v prodejně McDonald’s ve Frýdku-Místku. Právě tam se totiž konal další ročník akce s názvem McHappy Day, která vyjadřuje podporu Nadačnímu fondu "Dům Ronalda McDonalda".

Hokejisté si mohli vyzkoušet proces výroby produktů této společnosti a na krátký čas se zapojili také do přímého prodeje jídel a nápojů. Hráčům pomáhal rovněž hlavní trenér Václav Varaďa spolu se svou dcerkou Sofii. Mezi zákazníky fastfoodového řetězce se mimo jiné objevil asistent Marek Zadina s vedoucím mužstva Jaroslavem Kamešem.

Společnost McDonald’s spolu se svými licenčními partnery, už dlouhodobě v tento den věnuje polovinu tržby z prodeje hranolek na konto této nadace. Ta usiluje o to, aby rodiny mohly být spolu v průběhu hospitalizace dlouhodobě nemocných dětí v nemocnici. Nadační fond ročně pomůže více než 100 rodinám uhradit náklady za ubytování ve Fakultní nemocnici v Motole. Dále usiluje o výstavbu prvního domu Ronalda McDonalda, který bude dočasným domovem pro tyto rodiny v motolské nemocnici.

McDonald’s se připojilo ke světovému svátku Giving Tuesday oslavujícím chuť pomáhat a darovat. Do vybraných restaurací McDonald’s přicházejí známé tváře společenského života podpořit hlavní myšlenku nadačního fondu – ABY RODINY MOHLY BÝT SPOLU. Umělci, sportovci, osobnosti ze showbusinessu nebo z podnikatelské sféry se na část dne stanou ambasadory nadace.