Oceláři podpořili Zimní akademii sportu

06.02.2020 · Martin Stebel
Zimowa Akademia Sportu - to je projekt, který zastřešuje polské ministerstvo sportu a také polský olympijský výbor. Součástí nedávných propagačních akcí, které se konaly v Cieszynie a Mysłowicích, byla také trojice Ocelářů - Aron Chmielewski, Wojtek Wolski a obránce třinecké juniorky Szymon Radzienciak.

Zimní akademie sportu je akce, která má přinést osvětu na téma nejrůznějších sportovních disciplín, které jsou součásti olympijského programu. "Vnímáme, že například hokej, biatlon či curling nepatří v Polsku k nejpopulárnějším sportům a je to škoda. Naším cílem je popularizace sportu především na základních školách, kde chceme, aby učitelé v žácích probudili chuť k aktivnímu pohybu. Jsme nesmírně rádi, že naše pozvání přijala trojice Ocelářů a ukázala dětem některého hokejové fígle. Mnoho Poláků totiž jezdí do WERK ARENY a třinecký tým aktivně podporuje," vysvětluje Marcin Strządała, jeden z hlavních iniciátorů této bohulibé akce.

Úvodní setkání se konalo v Cieszynie a nechyběl na něm mimo jiné hvězdný Wojtek Wolski. Bronzový olympijský medailista a rodák ze Zabrze přítomným dětem a členům místního oddílu prezentoval některé své dovednosti: "Je to skvělý projekt. Sám mám tři děti a chci je v budoucnu vést ke sportu. Vyrůstal jsem v Kanadě, kde je hokej sportem číslo jedna, stejně jako třeba v Brazílii dominuje fotbal. V Třinci jsem zatím jen měsíc, ale poznal jsem, že také v Česku je hokej velmi populární. Přál bych si, aby rovněž v Polsku bylo povědomí o hokeji daleko větší."

Propagační akce pokračovala v městě Mysłowice, které leží nedaleko Katowic. Během setkání na otevřeném venkovním kluzišti proběhlo modelové utkání, v rámci kterého byla k vidění přátelská konfrontace třech proti třem mezi českým a polským mistrem - Oceláři proti GKS Tychy. "Dlouhodobě zastávám názor, že hokej je nejkrásnějším zimním sportem. Jako plus vnímám to, že se jedná o kolektivní hru, tudíž poznáte mnoho nových lidi, uzavřete zajímavá přátelství. Nikdy jsem nelitoval, že v mém případě to už v dětství vyhrál právě hokej," prozradil po setkání s fanoušky Aron Chmielewski, který se zároveň stal symbolickým patronem letošní akce.

Foto z akce ZDE