Oceláři opět hájí první místo, v pátek hostí Mladou Boleslav!

12.01.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Třetí čtvrtina Tipsport extraligy se blíží ke svému konci, o víkendu jsou na programu dvě kola. V tom pátečním se Oceláři představí na domácím ledě, ve WERK ARENĚ přivítají desátý tým tabulky Mladou Boleslav. Utkání startuje v 17 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Mladou Boleslaví je společnost W - Chariots, a.s.

Tipuj, kolik padne do poloviny třetí třetiny duelu s Mladou Boleslaví celkový počet branek a vyhraj setkání s hráčem HC Oceláři Třinec dle vlastního výběru! Setkání proběhne v mixzóně, kam se běžný člověk nedostane. Hlasování probíhá formou SMS zpráv na čísle: 725 257 142 a to od úvodního buly utkání až do konce druhé přestávky. Výherce bude kontaktován telefonicky v průběhu třetí třetiny. Tipujícím držíme palce a přejeme hodně štěstí!

BK Mladá Boleslav

Bruslaři nebudou na konec minulého roku vzpomínat v dobrém. Tým trenéra Františka Výborného v prosinci sehrál devět klání, zvítězit dokázal ale jen dvakrát. Středočeši na úvod nového roku sice zvítězili nad pardubickým Dynamem, poté ale přišly dvě prohry na Spartě a doma s Chomutovem. Nevyrovnané výkony znamenaly propad na desáté místo, stejný bodový zisk, čtyřicet sedm bodů, má však i Zlín.

Bruslaři v posledním kole doma nestačili na Piráty. “Chomutov byl v první třetině mírně aktivnější, v té druhé se ale hra vyrovnala a iniciativu jsme postupně přebírali my. V klíčových momentech nám opět chyběla trocha zkušenosti, možná i toho potřebného štěstíčka, ale opakuje se to téměř každý zápas, takže to asi taková náhoda nebude. Nemáme tu hráče, jako jsou Vondrka nebo Huml, kteří ty dokáží důležité situace vzít na sebe a zvládnout je, ale na druhou stranu musím kluky pochválit za bojovný a týmový výkon,“ hodnotil trenér František Výborný.

K poslednímu klání se kriticky vyjádřil také útočník Tomáš Urban: „Ke konci jsme ještě nějaké šance měli, cítili jsme, že bychom mohli vyrovnat. Ale bohužel jsme to nezvládli. Udělali jsme chybu, o chybách hokej je, a my na to tentokrát – a vlastně nejen tentokrát – dojeli.“ Mladá Boleslav tak bude v pátek chtít napravit nepříznivou bilanci z posledních kol a získat čím dál důležitější body.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
8. ledna: BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Lenc (Musil, Hanzlík), 43. Urban (Vampola) – 21. Vondrka (Rutta, Skinner), 22. Huml (Valach, Flemming), 51. Vondrka.

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Maxwell – Voráček, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Kučný, Štich, Trončinský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška (A), Klepiš, Pospíšil – Látal, Žejdl, Jonák – Urban, Vampola (A).

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi i nadále drží vedoucí postavení v extraligové tabulce, úvodní kola roku 2017 ale Slezanům nevyšly dle představ. Kromě domácí výhry nad Kometou Brno Oceláři museli překousnout porážky na ledech Zlína a Hradce Králové, jen díky zaváhání libereckých Bílých Tygrů v obou kolech zároveň uhájilo svěřencům trenérů Kýhose, Muchy a Kopřivy první příčku.

“Pro nás se utkání nevyvíjelo vůbec špatně, protože se nám podařilo uhrát bezbrankovou první třetinu. Jedním ze zlomových momentů byla přesilovka pět na tři ve druhé třetině, kterou jsme odehráli špatně a hned po ní jsme dokonce inkasovali gól. Bylo sice dobré, že se nám podařilo v přesilovce snížit na 1:2, ale na to už jsme nenavázali. Ve třetí třetině rozhodl třetí gól,“ smutnil René Mucha po utkání v Hradci Králové.

Oceláře v pátek čeká domácí utkání s Mladou Boleslaví, v neděli pak družina kapitána Zbyňka Irgla vycestuje do nedaleké Ostravy, Ostravar aréna uvidí 101. moravskoslezské derby. S týmem již začali trénovat hráči, kteří nezasáhli do posledního duelu. Jmenovitě jde o obránce Lukáše Krajíčka, Josefa Hrabala a Lukáše Galvase a útočníky Martina Adamského s Jánem Sýkorou. Jejich start v pátečním klání není vyloučen. Mimo hru i nadále zůstává Martin Růžička.

Poslední zápas Ocelářů:
8. ledna: Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Kukumberg, 33. Picard, 53. Dej (Dietz), 57. Červený, 59. Džerinš (Picard, Šimánek) – 36. Kane (Dravecký, Irgl).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, Jank, Hrabal, L. Doudera, Nosek – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Petružálek (A), Marosz, Hrňa – Chmielewski, Špirko, Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v pětadvacátém kole zavítali na led Mladé Boleslavi a až v dvanáctém venkovním zápase této sezóny Slezané nedokázali bodovat. Prodloužení přitom bylo blízko, hráče s drakem na hrudi od získaného bodu dělilo třináct vteřin. Střela Musila pod horní tyč však rozhodla o výhře domácího týmu. Branky Ocelářů vsítili Martin Růžička, Zbyněk Irgl, Ján Sýkora a Jakub Petružálek.

27. listopadu 2016: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 2:1, 1:2).
Branky a nahrávky: 6. Musil (Hyka), 15. Klepiš (Vampola, Látal), 25. Lenc (Hyka, Vampola), 40. Urban, 60. Musil (Hanzlík) – 8. Martin Růžička (Petružálek, Dravecký), 38. Irgl (Nosek, M. Doudera), 43. J. Sýkora (Martin Růžička, L. Doudera), 53. Petružálek (Irgl, Linhart).

Bilance venku: 18 zápasů, 5-1-2-10, skóre 40:56, 19 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (1 v prodl.), skóre 25:34, 9 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Tomáš Hyka 27 (10+17)
Nejlepší střelec: Radan Lenc 12
Nejlepší nahrávač: Tomáš Hyka 17
Nejproduktivnější obránce: Marek Trončinský 16 (2+14)
Zblokované střely: Jan Hanzlík 58
Brankáři: Jan Lukáš, 37 zápasů – 15 výher, 22 proher, úsp. 91,42 %, prům. 2,77 g/z, 0 SO
Brandon Maxwell, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 92,16 %, prům. 3,04 g/z, 0 SO
Tomáš Halász, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 85,71 %, prům. 4,21 g/z, 0 SO
Tuomas Tarkki, 4 zápasy – 1 výhra, 3 prohry, úsp. 81,13 %, prům. 5,66 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Jiří Kučný, Marek Trončinský, Jakub Klepiš, Jakub Orsava, Tomáš Pospíšil, Lukáš Žejdl

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 37 zápasů, 19-6-6-6, skóre 117:76, 75 bodů
Bilance doma: 19 zápasů, 11-4-2-2, skóre 68:34, 43 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry, skóre 24:22, 20 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Rostislav Marosz 26 (13+13)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 13
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 15
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 16 (5+11)
Zblokované střely: Josef Hrabal 44
Brankáři: Šimon Hrubec, 28 zápasů – 21 výher, 7 proher, úsp. 94,03 %, prům. 1,68 g/z, 7 SO
Peter Hamerlík, 9 zápasů – 4 výhry, 5 proher, úsp. 91,39 %, prům. 2,49 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo