Partnerský klub Nadační fond Dračí studio
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři oficiálně představují nové hráče

01.05.2014 · Martin Stebel
Začátek měsíce května je v mnoha hokejových klubech obvykle ve znamení změn v kádrech. Nejinak je tomu už tradičně v extraligovém Třinci, kde oproti minulému ročníku, kdy se Oceláři probojovali do semifinále play-off, dochází k několika zásadním personálním rošádám.

Oceláři zahájí 11. května kondičním kempem na Mikulášské chatě v Nízkých Tatrách téměř dvouměsíční přípravný dril "na suchu", definitivní podoba kádru pro premiérovou sezonu v nové Werk aréně se však teprve postupně tvoří.

Čtvrtý tým loňského ročníku Tipsport extraligy hlásí hned několik odchodů. V hráčské kariéře nebude pokračovat Václav Varaďa, jenž už dříve avizoval přesun na trenérskou lavičku. Oficiální ukončení bohaté kariéry nedávno oznámil také ostřílený matador Jan Peterek.

Pod Javorovým už nebude pokračovat ani kanonýr Martin Růžička, jemuž posledního dubna skončila smlouva a rozhodl se akceptovat lákavou nabídku z Traktoru Čeljabinsk. Kontrakt vypršel taky Vojtěchu Polákovi o jehož dalším osudu se rozhodne v nejbližší době. V Třinci nebude působit ani útočník David Ostřížek, který se domluvil na angažmá s brněnskou Kometou. Do týmu pražské Slavie se z hostování vrací obránce Daniel Krejčí.

V kolonce příchodů najdeme hned několik skutečně zajímavých jmen. Z finského Ässätu Pori do Slezska putuje důrazný 29letý forvard s bohatými mezinárodními zkušenostmi Kamil Kreps. Další výraznou posilou ze země tisíce jezer bude jednatřicetiletý střední útočník Tomáš Plíhal, jenž v minulé sezoně působil ve vicemistrovském týmu Tappara Tampere. Z pražské Slavie do Werk arény přichází nadějný 22letý Lukáš Žejdl.

Defenzivní řady Ocelářů vyztuží jednadvacetiletý hráč s reprezentační zkušenosti Milan Doudera, který naposledy oblékal dres kladenských Rytířů, kteří opustili elitní českou soutěž. Spolu s ním do Třince přichází jeho mladší bratr, teprve šestnáctiletý Lukáš Doudera, jemuž někteří hokejoví experti prognózují velkou budoucnost.

Všechny nové akvizice podepsaly s HC Oceláři Třinec a.s. víceleté kontrakty. Nabízíme vizitky nově příchozích hráčů se stručným komentářem generálního ředitele klubu Mgr. Pavla Marka.


-----------------------------------------------------------------------------------------

MILAN DOUDERA


foto: rytirikladno.cz

Post: obránce

Narozen: 1. ledna 1993

Výška: 183 cm

Váha: 90 kg

Držení hole: levé

Pavel Marek: Milan je navzdory nízkému věku jeden z největších defenzivních talentů v České republice. Svou vysokou a stabilní výkonnost potvrdil nominací do národního mužstva.

Milan Doudera na eliteprospects.com
-----------------------------------------------------------------------------------------

LUKÁŠ DOUDERA


foto: rytirikladno.cz

Post: obránce

Narozen: 3. ledna 1998

Výška: 173 cm

Váha: 62 kg

Držení hole: levé

Pavel Marek: Jeho čas přijde, podle všeho má před sebou vynikající budoucnost. Bereme ho do přípravy A-mužstva, protože víme o jeho obrovském talentu, chceme si ho pohlídat, aby se tady správně rozvíjel.

Lukáš Doudera na eliteprospects.com
---------------------------------------------------------------------------------------

KAMIL KREPS


foto: jaakiekkoexpertti.com

Post: útočník (centr, pravé křídlo)

Narozen: 18. listopadu 1984

Výška: 188 cm

Váha: 88 kg

Držení hole: pravé

Pavel Marek: Kamil je univerzál, který několik sezon strávil v NHL. Může hrát jak na centru, lze jej využít i na křídle. Skvěle vybaven po technické stránce, je na tom výborně taky bruslařsky, nechybí mu ani silové pojetí hokeje.

Kamil Kreps na eliteprospects.com
---------------------------------------------------------------------------------------

TOMÁŠ PLÍHAL


foto: hs.fi

Post: útočník (centr, levé křídlo)

Narozen: 28. března 1983

Výška: 186 cm

Váha: 91 kg

Držení hole: levé

Pavel Marek: Tomáš je tvořivým typem centra. Je to zkušený hráč, který hrál i v NHL. Má nesporné kvality. Slibujeme si od něj, že nám svým herním pojetím a tahem na branku pomůže.

Tomáš Plíhal na eliteprospects.com
---------------------------------------------------------------------------------------

LUKÁŠ ŽEJDL


foto: hc-slavia.cz

Post: útočník (pravé křídlo)

Narozen: 7. srpna 1991

Výška: 193 cm

Váha: 96 kg

Držení hole: levé

Pavel Marek: Lukáš je mladý hráč na vzestupu, je to velmi solidní bruslař, nebojí se hrát do těla. Věřím, že bude pro nás velkým přínosem, protože má ideální tělesné parametry do moderního hokeje.

Lukáš Žejdl na eliteprospects.com