Oceláři odměnili olympioniky

26.02.2010 · Adam Sušovský
Nejen ve Vancouveru probíhají olympijské hry. Soutěžení pod pěti kruhy se totiž dnes uskutečnilo také v areálu horského střediska Studeničné v Mostech u Jablunkova, kde o nejcennější kovy soutěžily děti ze 7. Základní školy v Třinci. Celou akci zpestřila také návštěva ocelářské výpravy, která rozdávala dětem radost.

Ve dvě hodiny po poledni, kdy závody dětí vrcholily finálovými boji, zpestřila program her návštěva hokejistů Třince. Rostislav Martynek, Mario Cartelli a Janis Andersons - trio Ocelářů, které rozdávalo nejen ceny vítězům, ale také autogramy usměvavým a šťastným dětem.

Výprava Ocelářů se během několika minut stala kořistí zhruba stovky dětí, které v tlačenici usilovaly o podpisy extraligových hokejistů. Zásoba fotek určených k podpisu se během 20 minut rozprášila a hráči nevěděli, kde jim černý fix stojí.

Olympijských her 7. Základní školy se zůčastnilo zhruba 100 dětí včetně těch nejmenších z mateřské školky, které po celý den zápolily v pěti disciplínách. Od klasického slalomu přes snowboard, jízdu na saních a běh nalyžích, až po hokej - nejsledovanější sport pod pěti kruhy.

Cílem celé akce není jen v tom vytáhnou děti ze sídliště ven, ale také v možnosti naučit děti bojovat i prohrávat. "Kdyby totiž vyhrávali všichni, ztratily by soutěže svůj smysl," řekla organizátorka soutěže, paní Kateřina Mannheimová.

"Takovéto akce pořádáme pravidelně již šest let. Dětem se to líbí a moc se to líbí i rodičům. Dnes jich tu pomáhalo bezmála 40. Snažíme se tyto hry dělat tak trochu v paralympijském duchu, aby děti poznaly, jaké to je být třeba nevidomý. Letos se nám to tady nepodařilo tak zorganizovat, a proto budou hry pokračovat druhou etapou v létě, kdy si děti vyzkouší celou řadu paralympijských sportů," povídala dál organizátorka celého dne.

Sportovní den dětí ze základní školy zakončil závěrečný ceremoniál, ve kterém byli odměněni ti nejúspěšnější. Trio Martynek, Cartelli a Andersons rozdalo vítězům cenné kovy a dárky, které sebou přivezlo.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice