Oceláři nazuli brusle, na ledě už kroužil i Viedenský

30.07.2018 · Martin Stebel
Období relativního volna je definitivně pryč, jde se znovu naplno do práce! Zahajovací tréninkovou jednotku za sebou mají úřadující extraligoví vicemistři z Třince. Trenérskému kvartetu Varaďa-Zadina-Raszka-Kameš se v pondělí ráno hlásilo celkem devětadvacet hráčů. Na ploše se svižně proháněl rovněž velký talent českého hokeje Filip Zadina, jenž se ve WERK ARENĚ připravuje na sezonu v zámoří, kde bude působit v organizaci Detroit Red Wings.

"Letní příprava sice byla kratší než obvykle, ale proběhla velmi dobře. I ve zkráceném režimu dostali kluci pořádně zabrat, ale popasovali se s tím výborně. Snad všichni se už těšili na led, i když dnešní trénink byl poznamenaný velkým vedrem. Co se týče posil, tak o Bukartse a Viedenského jsme měli zájem už v průběhu loňské sezony, ale tehdy to nedopadlo. Pokud se na trhu ještě objeví nějaký zkušenější důraznější obránce, který by nás zajímal, budeme se po něm určitě dívat," prozradil hlavní trenér Václav Varaďa.

Třinecký lodivod se poté rozpovídal na téma ofenzivních posil: "Od Robertse pochopitelně čekáme góly a přihrávky. Ale také to, že byl kapitánem lotyšského naroďáku ho posílá do jiné dimenze a určitě pomůže i s vedením našeho týmu. Marek je typickým centrem a na tomto postu jsme v minulosti mívali slabší období. Jeho příchod vnímám velmi pozitivně, protože to je další silový a důrazný typ. Věřím, že takový hráč nám zvedne úspěšnost. Z obrany odešel z rodinných důvodů Tomáš Linhart, což mě osobně mrzelo, ale otevírá se tím prostor pro další kluky. Větší šanci dostane například Marian Adámek, který hokejové velmi roste. Jsou tady ale i hráči jako Kuba Matyáš či Lukáš Kovář, kteří si zaslouží dostat pořádnou příležitost."

V pondělí dopoledne už na ledě nescházel Marek Viedenský. Čerstvá akvizice neskrývala radost z nového působiště: "Věřím, že s Třincem můžeme udělat nějaký úspěch. Vysoké ambice týmu, to byl asi hlavní důvod toho, že jsem tady. Nabídek jsem měl více, nakonec jsem volil mezi Slovanem a Třincem. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl pro posun v kariéře, proto jsem tady. KHL a česká extraliga jsou dvě rozdílné ligy. Já věřím, že jsem se rozhodl dobře, vše ale ukáže až sezona. Nový klub vnímám jako novou výzvu. První trénink je vždy hodně těžký, vidíte sami, že jsem celý červený, jak jsem se zapotil," usmál se sedmadvacetiletý rodák ze slovenské Handlové.

Účast Ocelářů na úvodním tréninku na ledě 30. července

Brankáři: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Matěj Loubal.

Obránci: Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Filip Haman, Lukáš Kovář, Lukáš Krajíček, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček.

Útočníci: Martin Adamský, Roberts Bukarts, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Jiří Polanský, Adam Raška, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Marek Viedenský, Roman Vlach.

Přehled přípravných zápasů Ocelářů před startem sezony 2018/19

Foto: Petr Rubal