Oceláři jedou do Pardubic, odčiní páteční prohru?

19.09.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga jede dál, v neděli je na programu čtvrté kolo. Hráči s dráčkem na hrudi se opět představí na soupeřově ledě, tentokráte zavítají do Pardubic. Utkání startuje v 18 hodin, vrátí se Oceláři se třemi body?

Dynamo Parubice

Pardubice zakončily loňskou sezónu na sedmém místě, do play-off tedy musely jít přes předkolo. Východočeši v něm vyřadili tým Vítkovic, ve čtvrtfinále ale skončili na hokejkách pozdějšího mistra z Litvínova.

Před sezónou se v Pardubicích událo několik změn. Klub změnil svůj název, logo, trenéra i několik hráčů. Kormidla se po svém otci chopil Miloš Říha ml., ze Sparty se domů vrátil Tomáš Rolinek. Tým naopak opustilo útočné duo Tomáš Zohorna – Lukáš Radil, oba odešli do ruské KHL.

Dynamu to ale zatím v extralize neklape tak, jak by si všichni pardubičtí fanoušci představovali. Po neúspěšné skupinové fázi v Lize mistrů se herní nepohoda přenesla i do domácí soutěže. Východočeši zatím čekají na první výhru, na svém kontě nemají ani jeden bod. Po Mladé Boleslavi a Plzni nedokázali Pardubičtí vyhrát ani v Chomutově.

”V první třetině jsme se dostali pod tlak díky častým vyloučením. Jednu přesilovku domácí využili. Ve druhé třetině byla aktivita na naší straně. Kdybychom proměnili šance, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Nám se to ale nepovedlo a v závěru utkání přišla naše hrubá chyba. Tu situaci jsme hráčům ukazovali, že to domácí hrají,“ řekl Václav Baďouček po zápase v Chomutově.

Poslední zápas Pardubic:
18. září: Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Růžička (Rutta, Červenka), 59. Vondrka (Červenka), 60. Vondrka (Růžička) – 29. Tybor ().

Sestava Pardubic v posledním zápase: Maxwell – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Havlík, Roupec, Šeda, Bokroš, Ščotka – Sýkora, Tomášek, Rolinek – Svoboda, Divíšek, Starý – Havlík, Marcinko, Tybor – Moučka, Nahodil, Poulíček.

Do Pardubic se vrátil také Tomáš Divíšek, který momentálně v týmu je na zkoušce. Zkušený forward měl pomoci hlavě pardubickým přesilovkám, Dynamu se ale zatím příliš nedaří. FOTO: Jan Jedlička (www.hcdynamo.cz).

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se minulé kolo příliš nepovedlo. V duelu se Zlínem sice byli střelecky aktivnějším týmem, skórovat ale dokázali jen jednou. Slezané nedokázali v zápase využít tři dvojnásobné početní výhody, nepomohla jim ani hra v šesti proti třem. Zlín tak bral tři body po výhře 2:1, Třinečtí se v tabulce propadli na čtvrtou příčku.

”První dvě třetiny jsme neodehráli vůbec tak, jak jsme si představovali. Vázla nám rozehrávka, Zlín velmi zodpovědně bránil střední pásmo. V obranném pásmu hrál velmi urputně, zblokoval strašně moc střel. A když už tam něco prošlo, tak to vychytal výborný Štůrala. Z naší strany to nebyl dobrý výkon,“ láteřil Jiří Kalous po posledním zápase.

Spravit si chuť bude moct družina trenérů Kalouse a Varadi v nedělním střetnutí v Pardubicích. „Měli jsme problémy s rozehrávkou a s přechodem do pásma. Všechny věci se sešly v náš neprospěch. Nelze nám ale upřít snaha, chtěli jsme to zlomit, ale občas z přemíry snahy to nejde. Na tréninku někdy předvádíme neuvěřitelné věci. Teď už jen zbývá, přenést to do zápasu,“ ví Jiří Polanský.

Poslední zápas Třince:
18. září: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Polanský (Irgl, Dravecký) – 23. Sýkora (Cibák, Kotvan), 25. Kubiš.

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, Adámek – Rákos, Matuš, Irgl – Jašek, Plíhal, Chmielewski – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Orsava, Kreps, Hrňa.

O jedinou trefu se v posledním zápase postaral Jiří Polanský. Ten se svými útočnými parťáky Adamským a Draveckým nedokázal dotáhnout Oceláře k bodům. Po zápase bral prohru hodně na sebe. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v loňské sezóně vytvořili nový rekord v počtu výher v řadě, ten teď má hodnotu třináct. Až čtrnáctý duel Slezanům body nepřinesl, byla to právě bitva s Pardubicemi v rámci čtyřicátého kola. Hráči s dráčkem na hrudi nenašli recept na překonání skvěle chytajícího Kristana a poprvé v sezóně 2014/2015 nevstřelili branku. Dynamo zvítězilo 2:0.

23. ledna 2015: Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 36. Zohorna (Starý, Píša), 56. Starý (Čáslava, Zohorna).

O zápase

Hrací den:4. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 20. září 2015, 18:00
Místo utkání: Tipsport aréna, Pardubice