Oceláři jedou do Brna, přidají další vítězství?

30.10.2021 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po domácím utkání se Spartou se Oceláři opět přesouvají na soupeřův led, v neděli svedou souboj o další extraligové body s brněnskou Kometou. Lídr tabulky míří do Brna s cílem natáhnout bodovou sérii a upevnit si pozici na čele extraligového pelotonu. Duel startuje v 17:20, přímý přenos nabídne stanice ČT Sport.

Kometa v dosavadním průběhu extraligy podává hodně nevyrovnané výkony. Malé série vítězných utkání se střídají s horšími výsledky, Pětadvacet získaných bodů zatím Brňanům stačí na devátou příčku. V posledních kolech se Brno dost trápilo. Prohry v Karlových Varech a ve Zlíně sice vystřídala vysoká výhra nad Mladou Boleslaví, v posledním utkání na ledě Pardubic ale Kometa padla v prodloužení.

“Viděli jsme kvalitní hokej, který se musel líbit divákům. Bylo to nahoru dolů a plné osobních soubojů. My jsme zápas dobře rozehráli, bohužel jsme inkasovali dvakrát v oslabení a v prodloužení jsme zápas ztratili. Musím ale poděkovat týmu, že to odmakal na 100% a nenechali jsme domácímu týmu metr zadarmo,“ hodnotil trenér Jiří Kalous bitvu na východě Čech.

Kromě tradiční trojice útočníků Mueller – Holík – Zaťovič Brno v letošní sezoně bodově táhne osmadvacetiletý Michal Krištof, který zapsal již šestnáct kanadských bodů (4+12). Více prostoru v brankovišti zatím dostává Matej Tomek, který zasáhl do čtrnácti utkání, zatímco Lukáš Klimeš chytal šestkrát. Oba ale svou úspěšnost zákroků drží pod devadesáti procenty. Barvy Komety nově bude oblékat extřinecký útočník David Ostřížek, který v rámci přestupu přišel z Olomouce. Opačným směrem naopak putoval Silvestr Kusko.

Poslední utkání Komety

29. 10. 2021: HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:2 pp. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
39. Košťálek (R. Kousal, Poulíček), 54. Říčka (A. Musil), 61. Poulíček (Blümel, Klouček) – 10. L. Horký (Rákos, Kučeřík), 24. Zaťovič (Rákos, Kučeřík).
Sestava Komety v posledním utkání: Klimeš – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), D. Mikyska, Fajmon – Kollár, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), Rákos, L. Horký – M. Haščák, R. Pavlík, Mallet – Magee, Kusko, Malý.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátek prožili vítězný návrat do své WERK ARENY, ve velice atraktivním utkání hráči s drakem na prsou podruhé v sezoně zdolali pražskou Spartu a natáhli svou bodovou šňůru už na šestnáct utkání v řadě. Svěřenci hlavního trenéra Václava Varadi navíc mají i sérii šesti tříbodových vítězství.

“Výkon, který jsme předvedli v první třetině, byl z naší strany naprosto špatný. Neměli jsme vůbec nic a mohli jsme být rádi, že Sparta nedokázala proměnit své šance a neodskočila nám na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině jsme začali vyhrávat osobní souboje, lépe jsme bruslili a rychlými góly se nám podařilo převrátit vývoj utkání na naši stranu,“ řekl asistent trenéra Marek Zadina k poslednímu klání.

Slezany v dalším kole čeká soupeř z Brna. Oceláři se od nedělních 17:20 představí ve Winning Group Areně a budou Kometě chtít oplatit prohru z prodloužení v prvním letošním měření sil. „Pro nás je důležitá hra, být pořád konzistentní a nemít velké výpady. Osobně tabulku moc nesleduji, ale je skvělé bodovat. Může se stát, že přijde období, kdy se nebude dařit a každý bod je dobrý,“ sdělil kapitán Petr Vrána. „Sezona je přece ještě dlouhá, proto zaklepu a snad to takhle bude pokračovat. Jsem rád, že jsem pomohl týmu, ale na konci večera je to nakonec stejně jedno. Klidně ať má body někdo jiný, hlavně když se takhle vyhrává,“ doplnil obránce Tomáš Kundrátek, který proti Spartě zapsal tři asistence.

Poslední utkání Ocelářů

29. 10. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
24. Vrána (Růžička, Kundrátek), 29. Vrána (Zahradníček), 34. Růžička (Kundrátek), 48. Martynek (R. Szturc, Kundrátek) – 6. M. Řepík (T. Pavelka), 55. Thorell (M. Jandus, Šmerha).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Mazanec – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Miloš Roman, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Hrehorčák, A. Nestrašil, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Martynek, R. Szturc, Dravecký (A).

Poslední vzájemný zápas

V pátém kole Oceláři na svém ledě přivítali brněnskou Kometu. Hráči s drakem na prsou si do poloviny vypracovali dvoubrankový náskok, ten ale dokázali hosté smazat a v prodloužení rozhodnout o svém vítězství. Oceláři tak, po trefách Andreje Nestrašila a Martina Růžičky, brali jeden bod.

19. 9. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:3 pp. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
7. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 26. Martin Růžička (M. Doudera, Hrňa) – 28. L. Horký (Krištof, Vincour), 45. Zaťovič (Mueller, Roth), 63. Bartejs.

Umístění v tabulce 1. 9.
Bilance v TELH 18 zápasů, 12-2-3-1, skóre 62:34, 43 bodů 18 zápasů, 5-4-2-7, skóre 54:56, 25 bodů
Bilance venku/doma 9 zápasů, 7-0-1-1, skóre 29:18, 22 bodů 7 zápasů, 4-1-0-2, skóre 21:13, 14 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 8-1-1-0, skóre 30:13, 27 bodů 10 zápasů, 4-1-1-4, skóre 32:29, 15 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 6 výher 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 51 zápasů, 22-5-0-5-19, skóre 154:133 (53% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – venku 25 zápasů, 10-1-0-4-10, skóre 67:73 (48% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 21 (10+11) Michal Krištof 16 (4+12)
Nejlepší střelec Martin Růžička 10 Luboš Horký 9
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 11 Petr Holík 13
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 8 (2+6) Vladimír Roth 10 (0+10)
Nejtrestanější hráč David Musil 23 Alexandre Mallet 13
Nejlepší v +/- Tomáš Marcinko, Erik Hrňa oba +10 Andrej Kollár +9
Vítězné góly Martin Růžička 4 Luboš Horký 2
Góly v přesilovce Martin Růžička 6 Martin Zaťovič, Marcel Haščák oba 3
Body v přesilovce Martin Růžička 12 (6+6) Petr Holík 6 (0+6)
Góly v oslabení tým dosud neskóroval v oslabení Luboš Horký, Daniel Rákos oba 1
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 50 % (2 proměněné ze 4) Luboš Horký 100 % (1 proměněný z 1)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Marek Mazanec 67 % (10 neproměněných z 15) Lukáš Klimeš 100 % (5 neproměněných z 5)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 57 Peter Mueller 64
Nejvíce času na ledě Tomáš Kundrátek 22:11 Peter Mueller 20:59
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 30,77 % / 20 / 1. 18,64 % / 11 / 8.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 85,29 % / 0 / 4. 73,21 % / 2 / 13.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 170 / 7. 121 / 1.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 529 / 1. 399 / 3.