Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři hrají v Davosu o šanci na postup do play off CHL

03.10.2022 · Adam Sušovský
Klíčový dvojzápas základní skupiny Champions Hockey League je tady, jeho první dějství se odehraje vysoko ve Švýcarských Alpách: Oceláři v úterý v 19:45 nastoupí na legendárním hokejovém zimáku v Davosu a pokud chtějí udržet naději na postup do play off evropské soutěže, musejí za každou cenu zvítězit.

Třinečtí Oceláři už v pondělí dopoledne odletěli leteckým speciálem do Curychu, a odtamtud putovali dál po zemi dál do hor. Po třech letech se vrátili do Davosu, ne jako obhájci stříbrných medailí ze slavného Spenglerova poháru, ale jako úřadující trojnásobní čeští šampioni, kteří nadále bojují o postup ze základní skupiny Champions Hockey League. 

Před závěrečným dvojzápasem se švýcarským celkem jsou karty rozdány jasně: Oceláři musejí k jistotě postupu získat minimálně pět ze šesti bodů, takže jim povinnost velí zvítězit už zítra v horském středisku ležícím v nadmořské výšce téměř 1 600 metrů nad mořem.

 

"Utkáme se se soupeřem z jiného prostředí. Švýcarská liga se příchodem hráčů z KHL nesmírně zkvalitnila a Davos má v kádru několik Švédů, kteří kdysi hráli v nároďáku a také současné švýcarské reprezentanty. Je to velice kvalitní soupeř, ale pro nás také důležité utkání, potřebujeme vyhrát," zdůraznil v neděli po utkání s Libercem hlavní trenér Zdeněk Moták. 

Semifinalista posledního ročníku švýcarské ligy má v letošní sezoně skvělou formu, Davos v domácí soutěži dosud neprohrál v základní hrací době. A po sedmi odehraných zápasech mu v tabulce patří třetí příčka jen s nepatrnou ztrátou na první místo. 

V základní skupině CHL Davos tabulce vévodí, ve čtyřech dosavadních zápasech prohrál jen jednou se švédskou Skellefteou a má devět bodů. O pět víc než právě třinečtí Oceláři.

Největší ofenzivní hvězdou týmu a zároveň jeho nejproduktivnějším hráčem je někdejší třinecký útočník Matěj Stránský. 

Oceláři si den před utkáním přímo ve Švýcarsku zatrénovali, vedle fantastické kulisy slavné Vaillant Areny pro více než sedm tisíc diváků bude největší komplikací v zápase adaptace na vysokou nadmořskou výšku. "Možná by to chtělo i nějakou kyslikovou láhev na záda," pousmál se Moták před odletem a pak zdůraznil, že se jeho tým na zápas dobře připraví. 

Pokud třinečtí Oceláři v úterý ve Švýcarsku uspějí, čeká je příští týden v Třinci s Davosem utkání o všechno.

Utkání ve Švýcarsku vysílá v přímém přenosu televizní kanál Sport 2, zápas pochopitelně můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Verva Litvínov