Oceláři hrají na Slavii, potvrdí kladenskou výhru?

04.01.2014 · Michal Samiec, Daniel Ježek
Extraligový peloton čeká šestatřicáté kolo, Oceláři v nedělním odpoledni sehrají zápas na ledě Slavie Praha. A půjde o důležitou bitvu. Oba soupeře v tabulce dělí jen skóre, bude se tak jednat o duel o "šest" bodů. Utkání startuje od nedělních patnácti hodin.

HC Slavia Praha

Slavia začínala rok 2014 utkáním na vlastním ledě. V pětatřicátém kole v O2 aréně hostila mistra z Plzně, po zápase se redovali Pražané, když Škodovku porazili 3:1. Utkání však nedohrál nejproduktivnější hráč Růžičkova týmu, Jaroslav Bednář, který odstoupil po střetu s plzeňským Dominikem Boháčem.

"Měli jsme od začátku zápasu výborný pohyb. Byla škoda, že jsme po první třetině vedli jen 1:0. Druhý gól by nás uklidnil. Hodně si cením ohromné bojovnosti, víc jsme si pro vítězství šli. I když byl výsledek těsný, tak jsme zápas odehráli velice dobře. Jarda Bednář byl otřesený, proto odstoupil. Byla tam srážka u mantinelu, dostal to na bradu. Udělal tři kroky, padnul a trošku si nepamatoval," řekl po zápase lodivod Slavie Vladimír Růžička.

Otázkou tedy zůstává, jestli bude hvězda Slavie schopna nastoupit do nedělního klání s Oceláři. "Byl otřesený, uvidíme, jak to s ním bude. Nebyly tam žádné stehy," dodal Růžička na toto téma. Pražany čeká v neděli jubilejní dvacátý domácí zápas, navíc v dvacáté sezóně, kterou Slavia tráví mezi českou špičkou. Vstup na tento duel i půllitr piva proto v neděli na Slavii vyjdou na dvacet korun.

Poslední zápas Slavie Praha:

3. ledna: HC Slavia Praha – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Valach (Skokan, J. Doležal), 44. Skokan (V. Růžička ml.), 60. P. Jelínek (Holub) - 57. T. Sýkora (Holec).

Sestava Slavie Praha v posledním zápase: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich - Žejdl, Bednář, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Sklenář, J. Doležal - Stránský, Klhůfek, Poletín.

Vladimír Růžička starší má výbornou ruku na volbu mladých hráčů, které následně přetransformuje v ideální členy základní sestavy svého extraligového týmu. Příkladem mohou být i obránci v současném kádru Ocelářů, kteří prošli pražským klubem – Vladimír Roth a Daniel Krejčí. V nynější sestavě sešívaných figuruje také devatenáctiletý Ronald Knot, člen letošní dvacítky, která se představila na mistrovství ve Švédsku.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátečním klání na ledě Kladna prolomili sérii 327 minut a 34 vteřin bez vstřelené branky na ledě soupeře a po bojovném utkání zvítězili po samostatných nájezdech. Výhru Slezanů trefil v dovednostní soutěži navrátilec Vojtěch Polák.

"Bojovalo se o každou píď ledu a jsme nesmírně šťastní, že jsme získali kýžený bod navíc. Navíc po dlouhé době jsme prolomili nulovou bilanci ve střílení branek na hřištích soupeřů. Snad nám to pomůže i do dalších utkání," sdělil po zápase novinářům kouč Třince Jiří Kalous.

Navázat na páteční vítězství budou hráči s dráčkem na prsou chtít i na ledě pražské Slavie. Družině trenérů Kalouse a Marka se proti tomuto soupeři v posledním roce velmi dařilo, Oceláři v posledních čtyřech zápasech triumfovali po šedesáti minutách. Povede se Třineckým navázat na tuto bilanci i v nedělním odpoledni?

Poslední zápas Ocelářů:

3. ledna: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0/0:0)
Branky a nahrávky: 11. Dragoun (T. Kaberle) - 40. Orsava (Krejčí), rozhodující nájezd V. Polák.

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Galvas, Roth, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - D. Květoň, Bonk, Varaďa - V. Polák, Peterek, Rákos - Orsava, Matuš, Hrňa.

V obou domácích zápasech se Slavií, které Oceláři vyhráli celkově za 6 bodů při skóre 8:4, se výtečně prezentoval Šimon Hrubec. Zastavil celkem 67 puků, což dává úspěšnost 94,4 procenta. Ve druhém utkání si dokonce připsal asistenci u branky domácích!

Vzájemné zápasy v této sezóně

Zatím oba prozatímní vzájemné zápasy Třince a Slavie se odehrály pod Javorovým, teď nás tedy čekají dva zápasy v Praze. Oceláři zatím mají s Pražany stoprocentní bilanci. Vyhráli jak první, mnohem vyrovnanější utkání, kdy rozdílovou branku vstřelil ve 37. minutě Martin Růžička a následně se už skóre nepohnulo, tak druhý zápas. Ten skončil poměrem 5:2, když svůj tým k vítězství hodně přiblížil dvěma brankami v oslabení v úvodní třetině Martin Adamský.

6. října: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Gorškov (Polanský, Adamský), 16. Rufer (Rákos, Hrabal), 37. Růžička Martin (Varaďa) – 12. Doležal (Štich), 36. Stránský (Kadlec, Krenželok).

22. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Adamský (Martin Růžička), 20. Adamský (Hrabal, Martin Růžička), 36. Orsava (Polanský, Adamský), 46. Peterek (Květoň), 57. Květoň (Peterek, Hrubec) – 36. V. Růžička (Kolařík, Žejdl), 46. Klhůfek.

Bilance doma: 19 zápasů, 8-5-2-4, skóre 48:35, 36 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (1 v prodl.) – 5 proher (2 v prodl.), skóre 25:18, 16 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Jaroslav Bednář 35 (17+18)
Nejlepší střelec: Jaroslav Bednář 17
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář 18
Nejproduktivnější obránce: Juraj Valach 17 (8+9)

Bilance venku: 17 zápasů, 4-2-2-9, skóre 35:52, 18 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher, skóre 13:25, 11 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 30 (11+19)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 15
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 19
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 16 (6+10)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 36
Nejlepší v +/-: Tomáš Linhart +7
Vítězné góly: Martin Adamský 3