Oceláři hlásí ofenzivní posilu - Tomáš Kopecký

22.10.2015 · Martin Stebel
Útočnou sílu extraligových vicemistrů čerstvě doplní 33letý slovenský reprezentant TOMÁŠ KOPECKÝ, který naposledy působil v týmu NHL Florida Panthers. S vedením Ocelářů se domluvil na víceletém kontraktu.

V osobě Tomáše Kopeckého přichází do mužstva z WERK ARENY velezkušený útočník, který má v nejslavnější hokejové soutěži odehráno přes 500 zápasů! Poslední čtyři sezony strávil v týmu floridských Panterů, předtím nastupoval v dresu Detroitu Red Wings, kde v roce 2008 získal Stanley Cup. Nejvýznamnější hokejovou trofej světa vybojoval také o dva roky později, kdy byl členem kádru Chicaga Blackhawks.

Rodák ze slovenské Ilavy, jehož mateřským klubem je trenčínská Dukla, byl s národním výběrem východních sousedů dvakrát na olympijských hrách (2010 Vancouver, 2014 Soči) a třikrát na světovém šampionátu. V roce 2012 se slovenskou reprezentací (v týmu byl i Peter Hamerlík), získal na MS v Helsinkách stříbrné medaile.

Tomáš Kopecký je v hokejových kruzích považován za univerzála - nastupoval na pozici pravého křídla, mnoho úspěšných zápasů ovšem odehrál i jako střední útočník. Díky tělesným parametrům (190 cm, 95 kg) ho charakterizuje důrazné pojetí hokeje, poctivá defenzivní hra, vyznačuje se rovněž kvalitním bruslením. Třineckému publiku se forward s levým držením hole poprvé představí pravděpodobně během domácího duelu s Karlovými Vary - v pátek 30. října.

"Registrovali jsme zájem z ruské Kontinentální ligy, ozvaly se kluby ze Švýcarska. S konkrétní nabídkou přišel ovšem Třinec a návrh z jeho strany Tomáše oslovil. Oceláři mají ambice, velmi silný kádr. Tomáš v minulých dnech absolvoval osobní schůzku s viceprezidentem klubu Janem Czudkem, posléze došlo k dohodě," prozradil hráčův agent Vladimír Vůjtek junior.

Profil Tomáše Kopeckého na eliteprospects.com

Foto: sport.aktuality.sk, thenhl.wikia.com