Oceláři hlásí novou posilu, přichází útočník Štefan Ružička

31.01.2015 · Martin Stebel
Čerstvou posilou Ocelářů pro závěr letošní Tipsport extraligy se od 1. února stane zkušený útočník Štefan Ružička. Devětadvacetiletý slovenský reprezentant se s vedením Ocelářů dohodl na podmínkách smlouvy a zítra – v neděli 1. února dopoledne - podepíše kontrakt do konce letošní sezony. Může tak nastoupit k odpolednímu utkání proti Liberci.

Ružička má za sebou pětileté angažmá v zámoří, v jehož druhé části se snažil tři roky prosadit do kádru Philadelphie. V NHL odehrál 55 zápasů s bilancí čtyř branek a 15 asistencí.

V roce 2008 se odchovanec Nitry vrátil do Evropy a zamířil do Spartaku Moskva. V klubu strávil necelých pět sezon a před dvěma lety byl vyměněn do Ufy, v další sezoně hrál za Omsk. Naposledy působil v bratislavském Slovanu.

"Přicházím do týmu, který má nejvyšší ambice, to bylo rozhodující. Doufám, že do mužstva zapadnu a Oceláři budou pokračovat na vítězné vlně," sdělil Ružička po prvním tréninku ve WERK ARENĚ a reagoval na dotaz ohledně svých předností a nedostatků: "Zapracovat musím na defenzivě, v tomto ohledu mám rezervy. Myslím, že k mým přednostem patří čtení hry, umím podržet a rozdávat puky, jsem zakončovatel, preferuji fyzický hokej."

Štefan Ružička poprvé v novém dresu. foto: Petr Rubal

Dnes v 17:30 | Jun.