Oceláři hlásí další posilu z Lotyšska

27.09.2018 · Klub
Defenzíva Ocelářů se dočká dalšího vyztužení. Obranné řady třineckého klubu posílí GUNTIS GALVINŠ. Lotyšský bek si zahrál na olympiádě a zúčastnil také tuctu světových šampionátů.

Pro dvaatřicetiletého rodáka z města Talsi bude angažmá pod Javorovým druhou českou zkušeností. V sezoně 2006/2007 si, tedy ve svých pouhých dvaceti letech, zahrál za Vsetín. Mezinárodní ostruhy získal později také v KHL, ve Švédsku anebo v EBEL Lize.

"Aby naši útočníci mohli být produktivní, musí dostat odpovídající podporu už od obránců. Lotyšské hráče jsme měli v hledáčku už v lednu před uzávěrkou přestupů, takže víme, že Guntis je bek s dobrou rozehrávkou. Jde o zkušeného, technicky dobře vybaveného obránce, který je dlouholetým reprezentantem své země," uvedl na adresu nejnovější posily sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Právě mezinárodní zkušenosti lotyšského zadáka budí velký respekt. 187 centimetrů vysoký obránce reprezentoval barvy své země na 12 mistrovstvích světa a Lotyšsko reprezentoval také na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru. Za nejslavnější klub své země Dinamo Riga odehrál v KHL osm sezon a zkušenosti má rovněž se Spenglerovým pohárem, kterého se zúčastnil v letech 2011 a 2017. Do Třince přichází z týmu HK Kurbads, kde zahájil letošní ročník.

"V lotyšské lize jsem čekal na nabídku ze zahraničí. A I když se můj příchod uskutečnil až teď, tak první kontakt s Oceláři proběhl už před dvěma týdny. Dostal jsem zprávu od agenta, že klub má o mě zájem a jsem šťastný, že to vyšlo. V týmu je také můj kamarád z reprezentace Roberts Bukarts, takže od něho vím, kam jdu. Vím, že jste byli naposledy ve finále, že jsou v Třinci vysoká očekávání a že jde o tým, který chce vyhrávat," vysvětluje Galvinš, který přichází pod Javorový na zhruba dvouměsíční zkoušku (do 30. listopadu) s následnou opcí pro zbytek soutěžního ročníku.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary