Oceláři budou hájit první místo v Hradci Králové

07.01.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga nezvolňuje na tempu, v neděli je na programu již třicáté sedmé kolo. Oceláře čeká duel na ledě hradecké Fortuna arény, Slezané od 17 hodin vyzvou Mountfield Hradec Králové. Podaří se hráčům s drakem na hrudi poprvé v letošní sezóně porazit tým z východu Čech?

Mountfield Hradec Králové

Výsledky Hradce Králové v letošní sezóně připomínají houpačku. Svěřenci trenérů Václava Sýkory, Pavla Hyky a Tomáše Martince zatím nedokázali zvítězit více než třikrát za sebou, v posledním měsíci ale sbírali body jako na běžícím páse. Mountfield v posledních deseti zápasech zvítězil sedmkrát, bodově vydařené období dotáhlo Hradec na pátou Spartu na rozdíl pěti bodů.

Východočeši měli svůj poslední duel sehrát v pátek na ledě Olomouce, z důvodu marodky v týmu Hanáků se ale toto klání přesunulo. Naposledy tak Mountfield na led vyjel 3. ledna, kdy doma porazil Liberec 3:2. „Chtěli jsme hrát hodně aktivně, hráči se o to snažili, ale v první třetině nás přibrzdila spousta vyloučení. Nedali jsme si pozor a rozbilo nám to hru. Do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, hned v úvodním střídání jsme inkasovali. Pak přišla další oslabení a gól na 0:2. Nevypadalo to s námi vůbec dobře, ale od poloviny zápasu jsme se zvedli. Bylo důležité, že jsme dokázali srovnat ještě do konce druhé třetiny, to nás hodně povzbudilo. O výsledek jsme museli bojovat až do konce, měli jsme to štěstí, že jsme dali rozhodující branku,“ řekl Václav Sýkora po duelu s Libercem.

V neděli tak Hradečtí budou chtít navázat na poslední vydařené klání a potřetí v sezóně porazit Oceláře. „Nemyslím si, že by to bylo o nějaké motivaci. Jde o to, že týmy z vrchu tabulky hrají jiný hokej než třeba Boleslav či další týmy, které jen nahazují puky na modrou čáru. Zápas s Třincem bude podle mě kvalitní, už se na něj těšíme a doufám, že získáme další body, abychom se posunuli blíž ke čtvrté pozici,“ řekl Zdeněk Čáp pro klubový web.

Poslední zápas Hradce:
3. ledna: Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Červený (J. Dvořák, Dragoun), 38. Džerinš (Jarůšek), 49. Dej (Köhler) – 21. L. Krenželok (P. Jelínek), 28. P. Jelínek (Bulíř, Radivojevič).

Sestava Hradce v posledním zápase: Rybár – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený – Dej, Bednář, Köhler – Picard, Dragoun, Jarůšek – T. Knotek, Kukumberg, P. Beránek – J. Dvořák.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři i nadále pokračují ve spanilé jízdě letošní extraligovou sezónou a stále drží vedoucí příčku tabulky. Družina kapitána Zbyňka Irgla na kontě má již sedmdesát pět bodů, náskok na druhý Liberec ale je pouze jednobodový, na třetí Kometu mají Slezané k dobru bodů deset. Hráči s drakem na hrudi tento náskok navýšili v pátečním klání s brněnským celkem, Oceláři zvítězili pohodlně 4:1.

“Měli jsme dobrý vstup do utkání, chtěli jsme hrát aktivně a napravit špatný dojem ze Zlína. V první třetině jsme měli tlak, je škoda, že jsme vedli jen o gól. Od třetí části byla hra vyrovnanější, hra byla rozkouskovaná množstvím přesilovek. Uklidnila nás až třetí branka Zbyni Irgla. Musím tým pochválit za výborný výkon po celé utkání,“ zněla slova Reného Muchy po pátečním střetnutí.

“Řekli jsme si, že na ně vlétneme a to se opravdu stalo. V první třetině jsem měl snad jen dva zákroky, k tomu to byly střely z půlky nebo modré čáry. Paradoxně je tohle těžší pro gólmana, když najednou z toho něco vyletí. To se stalo ve druhé třetině, kdy jsme celou dobu tahali za delší konec. Pak ale přišlo oslabení tří proti pěti, v něm měly přijít zákroky, které ten tým podrží. Je to velká zodpovědnost,“ dodal Šimon Hrubec, který se do branky vrátil po čtyřech kolech.

Poslední zápas Ocelářů:
6. ledna: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Nosek, 35. Hrňa, 51. Irgl (Dravecký), 59. Špirko – 47. Čermák (Haščák, Kováčik).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, Jank, Hrabal, L. Doudera, Nosek – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Petružálek (A), Marosz, Hrňa – Chmielewski, Špirko, Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Čtyřiadvacáté kolo Tipsport extraligy proti sobě postavilo vedoucí Oceláře a pátý hradecký Mountfield. Utkání začalo přestřelkou v první třetině, s postupujícím časem ale gólů ubývalo. O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve které druhý bod získali hosté. Slezané tak získali bod jeden. V utkání dvakrát skóroval Rostislav Marosz, jednou Jakub Petružálek.

25. listopadu 2016: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 3:4 prodl. (2:2, 1:1, 0:0 – 0:1).
Branky a nahrávky: 4. Petružálek (Špirko), 19. Marosz (Hrabal, Hrňa), 38. Marosz (Martin Růžička, Dravecký) – 12. Červený (Bednář, Gregorc), 17. Džerinš (Červený, Šimánek), 31. Köhler (Newton, Rybár), 62. Kukumberg (Gregorc, Bednář).

O zápase

Hrací den: 37. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 8. ledna 2017, 17:00
Místo utkání: Fortuna aréna, Hradec Králové