Oceláři Třinec vyhráli Steel Cup 2014!

15.08.2014 · Daniel Ježek
Je rozhodnuto! Výhra Vítkovic 4:2 nad Košicemi sice znamená, že první tři celky mají shodný počet bodů, Oceláři ale díky lepší bilanci vstřelených a inkasovaných branek vítězí v prvním ročníku turnaje STEEL CUP 2014!

Výsledky zápasů turnaje

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel

První zápas turnaje proti sobě svedl krajské rivaly - Oceláře Třinec a Vítkovice Steel. Do duelu lépe vstoupili domácí hokejisté, kteří v šesté minutě zásluhou trefy kapitána Rostislava Klesly otevřeli skóre. V následujícím průběhu první třetiny Ostravané ale dokázali přechýlit skóre na svou stranu. Nejprve se v osmé minutě z trestného střílení trefil Vladimír Svačina, tři minuty před první sirénou pak svůj tým do vedení poslal Patrik Zdráhal. Po bezbrankové prostřední části dokázal v sedmačtyřicáté minutě srovnat Kamil Kreps. Už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, když v poslední minutě základní hrací doby svou druhou branku zaznamenal Vladimír Svačina a rozhodl tak o vítězi duelu.

12. srpna: Třinec - Vítkovice 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Klesla (Žejdl, Rufer), 47. Kreps (Orsava) – 8. Svačina (TS), 17. Zdráhal (Kucsera), 60. Svačina (Němec).

Severstal Čerepovec - HC Košice

Ve druhém klání se proti sobě postavili ruský Severstal Čerepovec a slovenský mistr HC Košice. Úvodní minuty duelu přinesly vyrovnaný hokej, šance se střídaly na obou stranách. První dvacetiminutovku nakonec zásluhou branky Ignata Zemchenka ze sedmnácté minuty ovládli hráči Severstalu. Tým ze Slovenska ale své zbraně neskládal a místy byly aktivnějším týmem. Zvýšená aktivita Košicím přinesla ovoce pět minut po startu prostřední části, když dosud bezchybného Štěpánka z dorážky propálil Václav Stupek.

Košice ještě do konce druhé dvacetiminutovky mohly jít do vedení, Bartánus ale poslal puk jen do horní tyče Štěpánkovy branky. O vítězi tak rozhodla až poslední třetina, ve které se střílel góly jen Severstal. Nejprve v čtyřicáté sedmé minutě rozvlnil síť košické branky Zakhar Arzamastsev, o tři minuty později ho napodobil Vadim Berdnikov, který svou brankou stanovil končený výsledek zápasu.

13. srpna: Čerepovec - Košice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Zemchenko (Kuptsov, Kazakovtsev), 47. Arzamastsev (Monakhov), 51. Berdnikov (Shinin, Dedunov) – 26. Stupka (Pašek)

Vítkovice Steel - Severstal Čerepovec

Třetí zápas proti sobě sehráli v tu dobu vedoucí týmy tabulky. Lepší vstup do utkání měl ruský Severstal, který se v sedmé minutě zásluhou Chernova dostal do vedení. Ostravané ale ještě do první přestávky dokázali otočit vývoj zápasu. O obě trefy se postaral Jan Káňa, své góly vměstnal do tří minut. Čerepovec ale neskládal zbraně a třemi góly v prostřední části znovu otočil vývoj na svou stranu. Vítkovice ještě zásluhou Húževky dokázaly v třicáté sedmé minutě snížit na rozdíl jediné branky, gól Kazakovtseva z sedmačtyřicáté minuty ale pečetil vítězství Severstalu.

14. srpna: Vítkovice - Čerepovec 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Káňa (Svačina, Němec), 15. Káňa (Svačina, Němec), 37. Húževka (Burger) – 7. Chernov (Kagarlitskiy, Mons), 24. Stolyarov (Kazakovtsev), 30. Chernov (Mons, Kagarlitskiy), 35. Kazakovtsev (Stolyarov), 47. Kazakovtsev.

Oceláři Třinec - HC Košice

Čtvrtým kláním byl souboj organizátora turnaje a slovenského mistra. Oceláři postupně navyšovali své vedení, nakonec zvítězili o čtyři branky. V první a druhé třetině se Slezané prosadili v závěru dvacetiminutovky, góly stříleli Vladimír Dravecký a Jiří Polansky. V závěrečné třetině pak David Cienciala a Zbyněk Irgl rozhodli o jasném vítězství domácího celku.

14. srpna: Třinec - Košice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Kindl, Žejdl), 38. Polanský (Trončinský), 51. Cienciala (Růžička, Linhart), 55. Irgl (Adamský, Polanský).

Oceláři Třinec - Severstal Čerepovec

Do pátého zápasu vstupoval Severstal v roli vedoucího celku tabulky, k vítězství v turnaji mu chyběl uhrát jediný bod. Ruský celek také do zápasu vstoupil lépe, v jedenácté minutě se prosadil Chernov. Odpověď Ocelářů ale na sebe nenechala dlouho čekat, hned v minutě následující se trefil Marek Růžička. Čerepovec ve druhé třetině přidal na obrátkách a dvěma góly se výrazně přiblížil k výhře. Hráči s dráčkem na prsou se ale nevzdali a skvělou poslední třetinou strhli skóre na svou stranu. Oceláři v rozmezí dvou minut - 49 až 51 - dokázali brankami Marka Trončinského a Kamila Krepse srovnat stav. O vítězi pak rozhodla předposlední minuta a využitá power play Ocelářů. Martin Adamský udělal definitivní tečku za zápasem.

15. srpna: Třinec - Čerepovec 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Růžička (Doudera, Dravecký), 49. Trončinský (Polanský), 51. Kreps (Dravecký), 59. Adamský (Polanský) – 11. Chernov (Stasenko), 27. Berdnikov (Monakhov), 36. Mons (Kagarlitskiy)

Vítkovice Steel - HC Košice

Vítkovice před posledním zápasem věděly, že musí zvítězit o pět branek, aby mohly pomýšlet na výhru v turnaji. Jenže Košice toužily vyhrát alespoň jeden zápas a v první třetině se zásluhou Bicka dostaly i do vedení. Ostravané ale v prostřední dvacetiminutovce dokázali třemi brankami otočit stav zápasu, před závěrečnými dvaceti minutami turnaje však vedly pouze o jedinou branku. Vítkovicím se ve třetí třetině povedlo skórovat už jen jednou, čtvrtý puk do košické sítě poslal Šedivý. To ale Vítkovicím stačilo jen na celkové třetí místo v turnaji.

15. srpna: Vítkovice - Košice 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Kovář (Svačina, Káňa), 26. Klok (Zdráhal, Kolouch), 30. Šedivý, 55. Šedivý (Burger, Stehlík) – 13. Bicek (Kolena), 27. Kolena (Klouček, Bartoš)