Oceláře posílí útočník Andrej Nestrašil!

28.09.2019 · Klub
Třinečtí Oceláři hlásí zajímavou posilu. Útočnou vozbu týmu z WERK ARENY posílí ANDREJ NESTRAŠIL. Osmadvacetiletý útočník se zkušenostmi z NHL, KHL anebo loňského mistrovství světa v Dánsku by měl poprvé obléci dres s drakem na hrudi už v nedělním utkání 6. kola Tipsport extraligy proti Mountfieldu HK!

Andrej Nestrašil, pro kterého to bude životní extraligová premiéra v domácí nejvyšší soutěži, je odchovancem pražské Slavie. Od roku 2008 působí v zahraničí, kde nastupoval nejprve tři sezony v QMJHL. V roce 2009 si jej vybral v draftu do NHL ve 3. kole a jako celkové číslo 75 tým Detroit Red Wings, s jehož farmou z Grand Rapids hrající AHL vyhrál v sezoně 2012/2013 Calder Cup. Pod Javorovým by měl v období rozsáhlé marodky zvýšit zejména útočnou produktivitu mužstva, věří sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek: „Andrej je hráč v ideálním hokejovém věku, navíc je zdravě hladový, poté co mu nevyšla snaha dostat se zpátky do NHL. Má výborné fyzické parametry, a proto od něj očekáváme, že přinese i potřebný důraz do předbrankového prostoru.“

190 centimetrů vysoký útočník nakouknul premiérově do nejprestižnější ligy světa v roce 2014, kdy si připsal první starty v NHL – nejprve v Detroitu, který jej draftoval, a po následné výměně také v týmu Carolina Hurricanes. Jeho nejlepší ročník v zámoří přišel v sezoně 2015/16. Až do osudného únorového utkání v Torontu, kdy po hitu od Kadriho skončil na mantinelu a vážně si poranil obratle, nasbíral v 55 zápasech 23 bodů (9+14). Do kolotoče NHL se vrátil až v následující sezoně. Celkem absolvoval v barvách Detroitu a Caroliny 128 utkání s bilancí 48 bodů (17+31). Poslední dva roky pak odehrál v dresu Nižněkamsku v KHL.

„Doufal jsem, že by mi letos mohl vyjít kemp v NHL, ale nedostal jsem nabídku try outu, takže jsme s agentem začali řešit Evropu a Rusko. Chtěl jsem hlavně co nejdříve hrát, protože herní praxe je pro hokejistu nejdůležitější. Nechtěl jsem sedět na gauči a čekat, jestli se něco objeví anebo ne. No a do toho přišla nabídka z Třince. Je to super tým, který na jaře vyhrál extraligu, má krásné zázemí a jsem opravdu rád, že jsem tady,“ líčí český reprezentant, který v uplynulé sezoně absolvoval s národním týmem také dva turnaje Euro Hockey Tour. Mezi Oceláři a Nestrašilem existuje příslib, že někdejší účastník dvou světových šampionátů do dvaceti let může odejít za určitých podmínek za lukrativnější nabídkou do zahraničí.

„Andrej je na extraligu nadstandardní hráč a on i my se teď nacházíme v období, kdy si můžeme vzájemně pomoct. Proto jsme se také gentlemansky dohodli, že pokud by obdržel nabídku z kategorie, která se neodmítá, nebudeme mu bránit,“ dodává Peterek a jeho slova potvrzuje i Nestrašil, který však setrvání pod Javorovým nevylučuje: „Plán je takový, že bychom si v této chvíli navzájem rádi pomohli a já udělám vše proto, dokud tady budu, aby se týmu co nejvíc dařilo, udělali jsme co nejvíc bodů a byli co nejvýš v tabulce. Neřeším teď, co bude třeba za měsíc. A pokud bych zůstal v Česku, tak je pro mě Třinec top týmem,“ uzavírá, Nestrašil, který si poprvé prohlédl WERK ARENU v pátek večer a první trénink absolvoval se svými novými spoluhráči o den později.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary