Oceláře čeká domácí dvojzápas, pod Javorový přijedou Košice

05.08.2013 · Daniel Ježek
Po čtvrteční premiéře v rámci přípravných duelů se družina trenéra Jiřího Kalouse dvakrát představí domácím fanouškům. Oceláři v tomto týdnu sehrají dva zápasy se slovenským vicemistrem, týmem HC Košice.

Oceláři první přípravný duel zvládli

Úvodní přípravné klání sehráli Slezané ve čtvrtek 1. srpna na ledě nedalekého Havířova. V tomto duelu se kouč Jiří Kalous rozhodl postavit sestavu složenou hlavně z mladíků a hráčů bojujících o místo v sestavě pro nadcházející ročník extraligy. Ocelářům se nakonec povedlo urvat vítězství v poměru 4:3. "V této fázi chceme především zkoušet mladé hráče, chceme je vidět v zatížení, v zápasovém rytmu. Vyhráli jsme, což je určitě fajn. Byly tam dobré pasáže, kdy jsme hráli velmi dobře na kotouči, ale vyskytly se i chyby. Bylo tam na můj vkus dost pokažených nahrávek a viděl jsem i několik systémových chyb," řekl po zápase lodivod Ocelářů. Další dva přípravné mače čekají na hráče s dráčkem na prsou v tomto týdnu. Jedná se o dvojzápas se slovenským vicemistrem, týmem HC Košice.

Přípravný zápas, čtvrtek 1. 8. 2013
AZ Havířov – HC Oceláři Třinec
3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky Třince: 22. Orsava, 38. Ostřížek, 47. Rákos, 58. Gorškov.

Utkání v Havířově bylo pikantní po třineckého matadora Jana Peterka. Rodák z Havířova se po dlouhých třinácti letech představil na ledě v rodném městě. Zastupující kapitán měl po duelu rozhodně důvod k radosti.

HC Košice

Košičtí patřili po loňském odchodu Slovanu Bratislava do ruské KHL k hlavním adeptům na zisk mistrovského titulu. Týmu kouče Milana Staša se dařilo naplňovat předsoutěžní prognózy. Košice válcovaly jednoho soupeře za druhým, po základní části jim patřila druhá příčka. Celek z východního Slovenska se v play-off probojoval až do finále, postupně vyřadil Poprad a Nitru. Ve finále ale narazil na vítěze základná části – HKM Zvolen. Košičtí hned v úvodu série nabrali třizápasové manko, které už nedokázali smazat a museli se smířit se stříbrnými medailemi.

Po sezóně se vedení Košic rozhodlo ukončit spolupráci s hlavním koučem Stašem. "S vedením klubu máme na koncepci, složení a vhodné doplnění mužstva rozdílný názor, proto jsme se rozhodli ukončit naši spolupráci," řekl pro klubový web odstupující kouč. Na jeho místo byl jmenován Anton Tomko. Změny se ale týkaly také hráčského složení kádru. Košice opustili Marcel Haščák, Štěpán Novotný, Patrik Svitana a Samuel Mlynarovič. Na východní Slovensko se naopak přesunuli Peter Bartoš, Peter Sojčík, Rastislav Konečný, Matej Češík, Tomáš Hrnka a českým fanouškům známý Jiří Bicek, jenž se do Košic přesouvá z Karlových Varů.

Celek kouče Tomka čeká celkem dvanáct přípravných zápasů, Košice naskočí do rytmu přátelských klání až zítřejším duelem v Třinci. Slovenského vicemistra v tomto týdnu čeká porce tří duelů. V úterý a čtvrtek na ledě Werk arény, ve středu si Košičané odskočí do Ostravy, kde změří síly s Vítkovicemi. Pak se Košičtí představí na tradičním Rona Cupu, o týden později odehrají tři duely v rámci Tatranského poháru. Na závěr přípravy se dvakrát utkají se Zvolenem.

O zápasech

Termín prvního utkání: úterý, 6. srpna 2013, 17:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec (vstupné 30 Kč, majitelé permanentek a děti do 150 cm zdarma).
Textový on-line přenos: www.onlajny.com

Termín druhého utkání: čtvrtek, 8. srpna 2013, 17:00