Ocelář Patrik Volas na kempu pro nejlepší hráče ročníku 2005!

19.08.2019 · Jakub Kotajny
V uplynulých dnech se ve švédském Stockohlmu uskutečnil CCM Invitational, tedy kemp pro nejlepší hráče Evropy. Této akce se zúčastnilo na šedesát hokejistů z různých států starého kontinentu, kteří měli možnost porovnat síly s vrstevníky z jiných států, zatrénovat si pod vedením zkušených trenérů, nebo se potkat s hvězdným útočníkem Nashvillu Filipem Forsbergem. Třinecké Oceláře na prestižní akci zastupoval PATRIK VOLAS.

Nejlepší hokejisty ročníku 2005 čekal ve švédské metropoli náročný kemp. "Po snídani jsme měli chvíli oddych, pak jsme šli na stadion, kde se odehrála většina kempu. Po náročných trénincích jsme šli do města na večeři a za zábavou," popisuje Patrik svůj den na kempu.

"Bylo zajímavé sledovat, jak se herní styly kluků z jiných zemí liší. Český hokej je jiný než v ostatních státech. Třeba Rusům je jedno, na jakém postu hrají, vždy do toho vloží maximum. Oproti tomu většina Čechů sklopí hlavu a je naštvaná, že nehraje na svém postu. Je to zkrátka všude jiné," odpovídá na dotaz, jaké postřehy a zkušenosti si z CCM Invitational odvezl.

"Na závěr bych chtěl moc poděkovat svému agentovi, Michalu Sivkovi, který mi dal příležitost se ve Švédsku ukázat. Jsem rád, že dřina, odhodlání a vůle zlepšovat se, mi pomohly dostat se na takový kemp," dodává Patrik na závěr.