Obránci vystřelili staršímu dorostu první semifinálový bod!

21.03.2015 · Martina Sikorová
Gólový účet utkání otevřel necelé dvě minuty před koncem úvodní části obránce Michal Roman, stejný hráč se pak prosadil také v závěrečné periodě, třetí gól pak přidal kapitán Marian Adámek a protože Jan Hlaváč neinkasoval, mohli se Oceláři na konci zápasu radovat z prvního vítězství v semifinále.
SF, sobota 21.3.2015
3:0
Werk aréna
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 19. Michal Roman (Kofroň), 45. Michal Roman (Adámek, Miloš Roman), 52. Adámek (Stuchlík, Murín). Rozhodčí: Škrobák - Rožánek, Moravec. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Střely na branku: 41:16. Průběh utkání: 3:0. Stav série: 1:0.
Hlaváč - Hrachovský, Haman, Doudera, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek - Stuchlík, Michal Roman, Kaukič, Švaňa, Mach, Hladonik, Kofroň, Plitko, Murín, Sztwiertnia, Miloš Roman
Šoustal - Kolovratník, Metelka, Galvas, Klvaňa, Beutl, Škoda - Zabloudil, Štefka, Podlaha, Spurný, Hajšman, Jeklič, Horák, Marek, Říčka, Husták, Malý, Beier, Kuba

První slibnou šanci si v úvodním semifinále vypracoval Murín, jeho první střela ale byla zblokována a druhý pokus domácího forvarda pak těsně minul pravou tyč olomoucké branky. A z gólu se nemohl radovat ani Miloš Roman, před tím, než mohl třinecký útočník dorážet do odkryté klece totiž přikryl kotouč pod lapačku Šoustal.

Chvíli na to se až před třineckého gólmana protáhl Říčka, mezeru mezi jeho betony ale nenašel. Následně si Kohouti vytvořili tlak před Hlaváčem v přesilové hře, dostat kotouč do branky ale hosté nedokázali. Když už to pak vypadalo, že v první třetině gól nepadne, udeřili Oceláři. Akci Kofroně si sice hosté pohlídali, Michal Roman ale z druhé vlny usměrnil kotouč pod horní tyč a poslal svůj tým do vedení.

Také do druhé části vstoupili lépe Oceláři, se zakončením Stuchlíka si ale dokázal Šoustal poradit. V jednatřicáté minutě se pak naskytla Kohoutům příležitost k vyrovnání v krátké početní výhodě pět na tři, nabídnutou šanci ale hosté využít nedokázali. A radovat se nemohl ani Horák, který v přečíslení poslal kotouč pouze do lapačky Hlaváče.

Krátce po startu závěrečné třetiny mohl navýšit vedení domácího týmu Sztwiertnia, třinecký útočník ale místo odkryté části branky trefil pouze boční síť. V početní výhodě už se ale třinečtí mladíci radovali poté, co střelu Adámka dorazil do odkryté branky Michal Roman.

Chvíli na to mohl přidat další gól Kaukič, jenž byl v přečíslení po přihrávce Stuchlíka sám před olomouckým gólmanem, útočník s devítkou na dresu ale celou situaci nakonec prováhal.

Také početní výhoda hostů málem skončila gólem, po střele jednoho z olomouckých útočníků ale zabránil kotouči v cestě do branky Imrich. To přesilová hra Ocelářů dalším gólem skončila. Na modré čáře napřáhl kapitán Marian Adámek a kotouč z jeho hole skončil až za brankovou čárou.

Alespoň snížit nepříznivý stav mohli Kohouti v závěru utkání, ale Matěj Zabloudil svůj únik překombinoval, následně pak v brance skončil Hlaváč a také jeden z domácích obránců, zmíněná dvojice ale zamezila v cestě do sítě kotouči.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Přiznám se, že jsme měli trošku obavy z tohoto zápasu. Soupeř předvedl v předchozích dvou sériích, že není v semifinále náhodou a myslím si, že podle toho vypadaly i první dvě třetiny. Hosté čekali na chyby, na přesilovky, které jsme jim hlavně v druhé třetině dali a zaplať pánbůh nás podržel v těchhle chvílích brankář. Myslím si, že v třetí třetině už jsme ukázali, že jsme lepším týmem a zasloužili jsme si vítězství.