O. Kovařčík hvězdou večera: Konečně mi to tam spadlo a máme tři body!

03.10.2021 · Šárka Kolková
Těsný souboj, ale tři body. Oceláři vyhráli v jedenáctém kole extraligy a doma a završili tak úspěšný týden na vlastním ledě. Poslední domácí souboj pro ně nebyl vůbec jednoduchý, po první třetině se Zlínem prohrávali. Nakonec vyrovnali a zápas dovedli do vítězného konce. Vyrovnávací branku vstřelil Ondřej Kovařčík, který se v této sezoně trefil vůbec poprvé a navrch byl vyhlášen hvězdou zápasu.

Byl zápas se Zlínem tím nejtěžším, který jste na domácím ledě v uplynulém týdnu odehráli?

Ano, stál nás spoustu sil. Neplnili jsme v první třetině to, co jsme měli a Zlín nám odskočil na jeden gól. Po první třetině jsme si k tomu řekli pár věcí, protože takhle hrát nemůžeme. Myslím si, že od druhé třetiny šlo vidět, že jsme chtěli vyhrát. Naštěstí jsme dali dva góly a povedlo se to.

Nástup od druhé třetiny vypadal, že jste výrazně změnili hru, ale taky jste ze svých šancí dlouho nedokázali skórovat. Byli jste trochu nervózní?

Ano, trošku křeč, která vyplývala z přemíry snahy, tam byla. Naštěstí jsme dali takový šťastný gól, a to nás nakoplo. Potom jsme dali ještě jeden. Myslím, že šlo vidět, že jsme chtěli vyhrát a byli od druhé třetiny lepším týmem.

Vyrovnávací gól si lehkou tečí Zahradníčkova nahození sám vstřelil, proč si myslíš, že byl šťastný?

Byl to tečovaný gól, takové často nedávám. Naštěstí jsem to lízl a spadlo to do branky.

Tečoval jsi puk hokejkou?

Ano, chtěl jsem do toho nahození sáhnout, ale ne vždycky to vyjde. Naštěstí se mi to povedlo.

Cítil jsi po prvním góle v sezoně úlevu?

Dá se říct, že ano, už to bylo trochu frustrující. Věděl jsem, že pokud dám gól, tak bude nějak takhle vypadat. Jsem i za tenhle rád. Konečně mi to tam totiž spadlo, už se mě nikdo nebude v kabině ptát.

Šťastný gól jakoby seděl k průběhu vydřeného zápasu, souhlasíš?

Možná ano. Měli jsme tam spoustu šancí a dali jsme dva takové jiné góly, ale jsou tam a nikdo se nebude ptát jak padly, hlavně že jsme vyhráli za tři body.

Zlín udělal v týdnu změny v sestavě, k Beranům přišli Oscar Flynn a Adam Zbořil výměnou z Mladé Boleslavi. Bylo to téma, pohlídat si je?

Věděli jsme o nich, jsou šikovní. Oba byli v reprezentaci, akorát jim nevyšel start. Určitě svou kvalitu mají. Myslím si, že zvednou zlínský tým. Nějak extra jsme se na ně ale nepřipravovali.

Nezaskočili vás v první třetině Zlín svou aktivitou?

Ani ne. My jsme věděli, jak budou hrát, že jsou aktivní a vepředu hrají dobře. Mají dobrou přesilovku. Zaskočil nás trošku až jejich gól, ale naštěstí jsme se po první třetině zvedli.

Zvládli jste všechny tři domácí zápasy v tomhle týdnu a dostali se do čela tabulky, je tedy domácí mise splněna?

Dá se říct, že ano. Každá výhra a každý bod se do tabulky počítají. Mohli jsme mít o jeden bod víc, ale tři vítězství máme my a jsme za ně rádi.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary