O Kapku lepší hokej. Marcinko chválil akci i výkon Ocelářů

05.02.2023 · Adam Sušovský
Osm minut před koncem rozhodl divoký zápas, po něm neskrýval úlevu. Velkou radost z výhry 5:4 nad Kladnem měl autor vítězného gólu Tomáš Marcinko, který do utkání nastoupil symbolicky v dresu s oranžovými prvky v rámci podpory kampaně O Kapku lepší hokej.

Oceláři před reprezentační přestávkou zvládli povinnost, na svém ledě porazili poslední celek ligy. Ale byl to pořádný boj...

Drama s Kladnem rozhodl až osm minut před koncem třinecký centr Tomáš Marcinko, který po utkání neskrýval úlevu. "Bylo vidět, že jsme toho měli v uvozovkách dost. Věděli jsme, že Kladno nedává soupeřům nic zadarmo a dnes to potvrdili. My zápas zvládli bojovností a charakterem," pochválil Marcinko soupeře, který bude v posledních kolech bojovat doslova o přežití. Kladno nutně musí sbírat body, aby se vyhnulo baráži. Z Třince ale jede s prázdnou.

"Když jsem dal ten gól, cítil jsem úlevu. Ještě větší úleva přišla po závěrečné siréně. Dnes zvítězil charakter a naše srdce," řekl Marcinko. Třinecký centr první formace zároveň promluvil o akci O Kapku lepší hokej, jejíž oranžové prvky dnes sám nosil na speciálním dresu. Projekt podporuje pacienty s onkologickým onemocněním.

"Jsem rád, že v rámci ligy poukazujeme na problémy lidí, kteří svádějí mnohem horší souboje než jaké podstupujeme my na ledě. Pokud můžeme touto cestou vyzvat taky veřejnost, aby je podpořili, je to jen a jen dobře," řekl Marcinko.

Celý rozhovor s Tomášem Marcinkem si můžete pustit v přiloženém videu.