Novým koučem Ocelářů je Václav Varaďa

12.04.2017 · Klub
Třinečtí Oceláři mají nového trenéra. Hlavním koučem pátého celku letošního ročníku hokejové Tipsport extraligy se stává Václav Varaďa. Pod Javorový míří od reprezentačního výběru do 18 let, se kterým ho čeká v nejbližších dnech mistrovství světa.

Někdejší finalista Stanley Cupu a mistr extraligy s Třincem z roku 2011 se vrací do A týmu Ocelářů po necelém roce a půl, tentokrát však v mnohem významnější roli. Z pozice hlavního trenéra povede extraligový tým poprvé ve své kariéře. "Je to pro mě velká výzva a hrozně si vážím toho, že ta nabídka přišla. Je mi jasné, že nás všechny čeká spousta práce. Ale zároveň chci dodat, že se jí nebojím a věřím, že to společně zvládneme ke spokojenosti vedení klubu i našich fanoušků," dodává Varaďa, který podepsal ve slezském klubu kontrakt do roku 2020.

Obsazení postu hlavního trenéra Varaďou se nabízelo. Někdejší dvojnásobný mistr světa (hrál na šampionátu v Petrohradu v r. 2000 a o pět let později ve Vídni) zná prostředí klubu, fanoušci jej uznávají jako legendu, navíc má zkušenosti i s prací u mládeže. "Do Třince se vracím rád. Mám na tento klub jen ty nejlepší vzpomínky, zažil jsem tu hezké roky jako hráč, parádní období jsem tu prožil i jako asistent trenéra, hokej mám rád a věřím, že hráčům můžu předat spoustu zkušeností, které jsem získal během kariéry," dodává Václav Varaďa, jehož jméno by mělo být symbolem i pro novou éru klubu. V ní by chtěli Oceláři mnohem více sázet na mladé hráče.

"Rozhodli jsme se jako klub vyrazit novou ocelářskou cestou. Máme kvalitní mládež, naše juniorka vyhrála loni na jaře titul, letos byla opět ve finále, podařilo se nám kvalitně vystavět i projekt partnerského klubu ve Frýdku-Místku a nechceme, aby nám takto nákladně vychovaní hokejisté odcházeli do jiných klubů za tabulkovou cenu jen proto, že si u nás extraligu vinou nabitého kádru nezahrají," vysvětluje prezident Ocelářů Ján Moder.

Právě zkušenosti s mládeží byli jedním ze spolurozhodujících faktorů pro Varaďovo angažmá. Zanedlouho 41letý trenér vyhrál na jaře loňského roku s juniorkou Ocelářů mistrovský titul a následně získal angažmá u reprezentace do 18 let, se kterou v srpnu triumfoval na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky. O svých dalších spolupracovnících na lavičce Ocelářů však Varaďa prozatím jasno nemá: "Jméno budoucího asistenta je plně v mé kompetenci, ale oznámím ho zřejmě až později. S největší pravděpodobností až po mistrovství světa „osmnáctek“, na které odjíždíme dnes. Teď se chci soustředit na tento cíl a udělat s reprezentací na šampionátu dobrý výsledek. Po návratu ze Slovenska už budu ovšem svou energii soustředit pouze na Oceláře."