Nový den, nová bitva. Potvrdíme úvodní výhru?

20.03.2019 · Daniel Ježek
Oceláři vstup do čtvrtfinálové série proti krajskému rivalovi z Vítkovic zvládli na výbornou a na své konto si připsali první bod. Série však pokračuje dál a ve WERK ARENĚ se odehraje druhé utkání. Start zápasu je opět naplánován na 17 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem čtvrtečního druhého utkání čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Vítkovicemi je společnost Refrasil, s.r.o.

Čtvrtfinálové derby se rozehrálo na ledě třinecké WERK ARENY, v úvodním duelu byli hráči s drakem na prsou jasně lepší, byť konečný výsledek nemusí korespondovat s herním projevem. Oceláři zasypali vítkovickou branku celkem čtyřiačtyřiceti pokusy, jen díky Patriku Bartošákovi neslavili vyšší vítězství, než 3:2.

Slezany do vedení v páté minutě poslal navrátilec do sestavy Martin Adamský, který na brankovišti byl velice důrazný a doklepl do sítě Bartošákem vyraženou střelu Vladimíra Draveckého. Další trefu si Oceláři schovali do prostřední dvacetiminutovky, kdy Martin Růžička přesnou ranou po deseti vteřinách zužitkoval početní výhodu.

Hosté sice dokázali šťastně Radoslavem Tyborem odpovědět, Třinečtí ale v poslední periodě opět přesilovkovou trefou Martina Růžičky opět odskočili na rozdíl dvou branek. Druhý zásah Radoslava Tybora sice Vítkovicím dal naději, skvělý Šimon Hrubec ale další kotouč za svá záda nepustil a Oceláři mohli slavit první vítězství v sérii.

Čeká nás těžký zápas, ví Martin Růžička

Z osobního pohledu byl první zápas velmi povedený, že?
Osobní výkon vůbec neřeším, pro mě je důležité týmové vítězství a to jsme získali. Obě branky jsem dal v přesilovce, kde se pokaždé něco otevře. Teď to vyšlo na mně a dvakrát to tam padlo.

Nad Vítkovicemi jste měli jasnou převahu, proč to nakonec dopadlo tak těsně?
Věděli jsme, že mají výborného gólmana, který toho spoustu pochytá. My hráli svou hru, trpělivě jsme čekali na gólové šance, kterých jsme nakonec měli dostatek. Nevyužitými příležitostmi jsme se nenechali rozhodit. Oni sice pak dali dvě branky a my museli o vítězství bojovat až do konce, ale šli jsme si za tím

Dvě přesilovkové trefy, mířil jsi při střelách z první?
Zhruba bych měl vědět, kam budu střílet. Dvakrát to vyšlo a zajistilo nám to první vítězství, za což jsem rád. Na sérii jsme se připravili velmi dobře a vstoupili jsme do ní přesně tak, jak jsme chtěli. Máme první vítězství, čeká nás ale další těžký zápas.

Co říct na adresu Šimona Hrubce, který tolik práce neměl?
Šimon byl vynikající. Sice neměl tolik zákroků, jako v jiných zápasech, když to ale bylo potřeba, tak nás podržel. Za tohle mu musíme poděkovat.

Martin Adamský naskočil a hned skórovat z dorážky. Je to přesně ta cesta, jak Vítkovice porazit?
Takové góly v play off padají a častokrát rozhodují zápasy. Takové špinavé. Áda dal první branku z předbrankového prostoru, takže tohle se přesně potvrdilo. On byl hodně nažhavený a do zápasu se těšil. Bylo to na něm vidět.

Úvodní zápas série

20. března 2019: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Adamský (Dravecký, Gernát), 30. Martin Růžička (Roth, Hrňa), 49. Martin Růžička (Hrňa) – 33. Tybor (O. Roman, D. Květoň), 56. Tybor (D. Květoň, Trška).

O zápase

Hrací den: 2. čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy