Nová sezona startuje, Oceláři se těší na návrat fanoušků

06.09.2021 · Redakce
Po dvou letech znovu před zaplněnou arénou, to je hlavní lákadlo nové sezony Tipsport extraligy, kterou Oceláři v pátek na svém ledě zahájí proti Motoru České Budějovice.

Tři finále za sebou, poslední dvě zakončené mistrovskými oslavami. Taková je aktuální bilance třineckých hokejistů, kteří s ambicemi a v nových dresech v pátek zahájí další sezonu Tipsport extraligy.

Z pohledu novinářů možná budou po přípravných zápasech a Lize mistrů pochybnosti o síle Ocelářů, ale já věřím, že se forma ladila a tým bude do začátku sezony dobře připraven. Co je ale ze všeho nejdůležitější, momentální vládní nařízení námm umožňuje zaplnit WERK ARENU. Těšíme se, že budeme moct hrát hokej znovu pro naše fanoušky a ve skvělé atmosféře," řekl prezident klubu Ján Moder na oficiální tiskové konferenci klubu.

„Tou nejlepší odměnou pro fanoušky budou kvalitní výkony. Doufám, že si na konci sezony budeme moct říct, že tahle sezona byla parádní. A abychom si tohle mohli říct, musíme být na konci hodně vysoko," doplnil viceprezident klubu Jan Czudek.

Záznam celé tiskové konference si můžete přehrát níže

Oceláři po jarních mistrovských oslavách řešili velké změny v kádru. Klub opustili mimo jiné Martin Gernát, Michal Špaček, Matěj Stránský nebo Jack Rodewald, sportovní vedení klubu se proto citelné ztráty klíčových hráčů snažilo přes léto nahradit.

Zatím poslední posilou je tak příchod slovenského reprezentata Marka Daňa, který dnes klub na tiskové konferenci potvrdil.

Oceláři tak po podpisu brankáře Marka Mazance, obránce Martina Marinčina a útočníka Andreje Nestrašila získali do svých řad dalšího hokejistu se zkušenostmi z NHL. A podle trenéra Václava Varadi je nyní tým na novou sezonu připravený.

„Máme třináct útočníků, sedm obránců a tři brankáře. Tým je připravený na páteční start sezony, kromě zraněného Daniela Kurovského (zranění v dolní části těla) jsme v plné síle," řekl Varaďa. Jehož tým odehrál v létě čtyři připravné zápasy s bilancí dvou výher a dvou porážek a také čtyři nepovedené zápasy Ligy mistrů. „Nehodnotí se mi tyhle čtyři prohry dobře, ale cítil jsem z hráčů, že se rvát chtějí. Postup ze základní skupiny nám utekl, ale hlavu už máme nastavenou na start extraligy. Poslední dva měsíce jsou zapomenuty, jedeme dál," řekl Varaďa přítomným novinářům.

„Postupně se dostáváme tam, kam bychom se dostat chtěli a jak bychom se chtěli prezentovat. Příprava byla dlouhá a celý tým se těší na pátek, na otevřený stadion a naše fanoušku. Za celý tým jim chci slíbit, že uděláme všechno pro to, abychom navázali na loňskou sezonu," řekl kapitán týmu i posledních extraligových mistrů Petr Vrána.

Oceláři novou sezonu zahájí už o tomto víkendu. V pátek na svém ledě hostí v prvním kole Motor České Budějovice, míří na západ Čech na led Plzně. Kapacita WERK ARENY je v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, alespoň prozatím, neomezená. Po více než roce a půl se tak v Třinci bude hrát hokej před zaplněnými tribunami.

Podmínkou vstupu na stadion bude absolvované očkování, potvrzení o prodělání nemoci COVID19 nebo negativní antigenní test, který si budou moct fanoušci udělat na stanovišti před stadionem. „Pokud neočkovaní fanoušci a fanoušci bez potvrzení o prodělaní nemoci budou splňovat podmínky dané státem (maximálně 4 antigenní testy za měsíc), budou mít test u nás zdarma. V opačném případě za něj zaplatí 200 korun," řekl sportovní ředitel klubu Jan Peterek.