Nová WERK ARENA utkáním Oceláři – Tygři bude uvedena do zkušebního provozu

28.07.2014 · Tisková zpráva
Do zkušebního provozu bude ve čtvrtek 31. července uvedena nová třinecká WERK ARENA. Od 17:00 se v multifunkční hale uskuteční premiérový přátelský zápas HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec, takže fanoušci se mohou podívat nejen na hokej, ale i na jednu z nejmodernějších hal v Evropě.

Multifunkční hala za více než 700 milionů korun bude slavnostně otevřena 5. září, kdy se zde uskuteční Královna ocel – tradiční akci skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel, kdy se oceňují nejlepší zaměstnanci společnosti.

První domácí utkání Oceláři - Tygři je utkáním v tzv. zkušebním provozu nové WERK ARENY, kdy budou probíhat technicko – hygienická měření hlučnosti při maximální kapacitě arény. Vstup na první utkání je pro všechny fanoušky zdarma, u každého vstupu do arény (konkrétně přímo před turnikety) obdrží fanoušci lístek zdarma, jež jim bude garantovat konkrétní místo v aréně. Pouze na toto jediné utkání zkušebního provozu arény, nemají bohužel majitelé permanentek garanci svých míst. Pokud se naplní kapacita haly – tedy 5200 míst – pak další fanoušci již na toto utkání nebudou do haly vpuštěni.

"Jde o premiérovou akci v nové hale. Proto chceme poprosit všechny fanoušky, aby se drželi pokynů pořadatelů jak v nové hale, před ní, či na parkovištích a příjezdových cestách," říká výkonný ředitel klubu Ing. Marek Chmiel s tím, že fanoušci mohou vidět moderní sportovně-kulturní objekt, jehož interiéry září barvami Ocelářů – červenou a bílou – a jsou zde nainstalována nejmodernější multimediální a audiovizuální technika. "Žádáme fanoušky, aby respektovali novinky v provozu WERK ARENY, aby při utkáních vstupovali do hlediště pouze v přerušení hry a nevnášeli jídlo a pochutiny do hlediště," doplnil ředitel.

Majitelé permanentek si svých míst a hokejové zábavy můžou užít hned o den později, kdy od 11:00 Oceláři přivítají ve WERK ARENĚ extraligového nováčka HC Olomouc a 5. srpna účastníka KHL Dinamo Minsk. A následně mají permanentkáři volný vstup na všechna utkání STEEL CUP 2014 a domácích utkání Champions Hockey League.

První ročník turnaje STEEL CUP 2014 se bude konat od 12. do 15. srpna v nové WERK ARENĚ. Kromě domácích Ocelářů budou účastníky turnaje další kluby, které jsou podporovány hutními koncerny - HC Vítkovice Steel, slovenské HC Košice a ruský Severstal Čerepovec. V rámci Champions Hockey League v nové hale přivítáme 21. srpna SC Bern ze Švýcarska, o dva dny později norský Stavanger Oilers a 23. září finské Tappara Tampere. A 12. září, před kamerami České televize, startuje extraligový kolotoč utkáním HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pardubice.

Moderní sportovní stánek počítá s širokým využitím pro sportovní, kulturní a společenské akce v třineckém regionu. WERK ARENA bude novým sídlem extraligového týmu HC Oceláři Třinec, ale využití najde i pokud jde třeba o halové sporty, freestyle motocross, koncerty či kongresy.

"Prostřednictvím nové arény dostáváme do důstojných podmínek třinecký hokej, ale nejenom hokej, protože to je víceúčelová stavba, která bude sloužit i dalším sportům a samozřejmě rovněž kultuře. Tato hala patří všem lidem z Třince a okolí a proto věříme, že se k ní budou chovat jako ke své a vydrží nám jako nová co nejdéle," uvedl Ing. Jan Czudek, viceprezident HC Oceláři Třinec.

Celková plocha řešeného území je 44,5 tisíce metrů čtverečních, z toho 10,5 tisíce metrů čtverečních činí plocha zastavěná objektem haly. Pro halu přitom projektanti zvolili materiály typické pro Třinec, tedy ocel a beton. Navržená aréna má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Třetí nadzemní podlaží má provozně-obslužný charakter. O chod Arény se bude starat 30 zaměstnanců.

V podzemní části bude centrální recepce pro vstup hostujících hráčů, umělců, účinkujících i rozhodčích, ale také imobilních diváků. Recepce slouží rovněž jako akreditační místo pro novináře a vstup pro zaměstnance, a sídlí zde i ostraha objektu. Domácí hráči mají k dispozici vlastní oddělený vstup ke svému zázemí. V prvním nadzemním podlaží jsou dva hlavní vstupy diváků na tribuny, sociální zázemí a bufety. Do druhého nadzemního podlaží je situována restaurace, VIP prostory a centrum pro média.

HC Motor České Budějovice