Neúspěch házíme za hlavu, zajímá nás další zápas, říká Pavel Marek

26.10.2010 · Martin Stebel
Patnácté extraligové kolo nenabídlo příznivcům Ocelářů důvod k radosti. Na ledě aktuálního mistra z Pardubic podlehli vysoko 2:9. O příčinách neúspěchu, ale i o dalších vyhlídkách bíločervených jsme si povídali s koučem Pavlem Markem.

Východočeši v dosavadním ročníku nepotvrzovali na domácím kluzišti populární slogan: „Můj dům – můj hrad“. Ke svým rivalům byli štědří a body rozdávali plnými hrstmi: „Bylo jasné, že Pardubice už někdy budou chtít doma naplno bodovat. Prohrát se může, ale ne takovým způsobem. Po naší vedoucí brance jsme se zbytečně nechali strhnout hrou soupeře. Měli jsme vedení udržet delší dobu. Porážka nás mrzí, ale snad to bude ponaučení a varování do dalších zápasů,“ hodnotí duel v městě perníků.

Po úvodní dvacetiminutovce nastala změna na gólmanském postu. Petera Hamerlíka nahradil Martin Vojtek. Ani ten však nedokázal čelit ofenzivnímu uragánu domácích a Oceláři vypili kalich hořkosti až do dna: „Změnou gólmanů jsme chtěli dát mužstvu nový impuls, ale důvod byl i jiný. Peter se sám necítil optimálně. Rozhodně ale nechci vinit z porážky gólmany, selhali jsme v celkové defenzivní činnosti. Zápas jsme chtěli otočit ve svůj prospěch, což se bohužel nepovedlo.“

Na pondělní konfrontaci budou chtít hráči z Werk arény rychle zapomenout, ale zároveň bude třeba některé herní chyby definovat, aby neměly další pokračování: „Chceme si s hráči sednout a analyzovat u videa některé herní situace. Příště se nemůžeme dopouštět tolika zbytečných chyb,“ zvedá varovný prst a jedním dechem dodává: „Z Pardubic jsme se vrátili pozdě v noci. V úterý neměli naši hráči trénink na ledě, ale absolvovali jsme kondiční cviky a podstoupili regeneraci. Neúspěch z Pardubic házíme za hlavu, zajímá nás teď jen další zápas. Před námi je jiný soupeř a chceme na něj být kvalitně připravení.“

V pátek zavítá na třinecký led Mladá Boleslav, v neděli poměří síly v Kladně. Papírově slabší soupeři – mohla by si říct podstatná část fanoušků. Sportovní ředitel a kouč v jedné osobě však tyto názory rezolutně odmítá: „Extraliga je opět neskutečně vyrovnaná a není tam snadný soupeř. Do každého zápasu jdeme s plným nasazením a touhou vyhrát,“ přeje si a vzápětí pokračuje: „Nechci předem do medií prozrazovat, co by mohlo na Boleslav platit. Podstatné bude, abychom zachytili úvod a šli jako první do vedení. Chceme mít od začátku utkání hru v naši réžii.“

Důležitým faktorem pro úspěch bývá i zdravotní způsobilost kádru. Nabízí se tedy otázka, jak aktuálně vypadá tělesná schránka některých marodů: „Lukáš Havel je po operaci kolene, tam to vypadá na dlouhodobou absenci. Stano Hudec už by mohl být v pátek připraven naskočit do hry. Dan Seman má dole sádru a v současné době se snaží nohu rozhýbat. Kdy se ale zapojí do tréninku, to si v tuhle chvíli netroufám prognózovat. Potěšitelnou zprávou je zdravotní stav Guillaume Lefebvrea, který už s námi trénuje na ledě a brzy by se měl objevit v sestavě,“ dodal závěrem.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno