Nestrašil: Musíme to hodit za hlavu a věřit, že vyhrajeme příště

07.04.2023 · Redakce
Byl vyhlášen nejlepším třineckým hráčem zápasu, přesto mu na jeho konci nebylo moc do smíchu. Andrej Nestrašil měl při drtivém tlaku Ocelářů v závěru na hokejce velkou šanci, ale kotouč do branky nedostal. A Třinec s Dynamem padl nakonec 0:2. "Beru to na sebe, prohru ale musíme hodit za hlavu a věřit, že zvítězíme příště," řekl jeden z klíčových mužů třineckého útoku.

V čem byl dnešní zápas jiný?

Odehráli jsme lepší zápas než včera, ten nebyl z naší strany ideální. Dnes si myslím, že jsme hráli mnohem lépe, ale nedotáhli jsme to do vítězného konce.

To je paradox, že?

To je život. Tak to bývá, musíme to hodit za hlavu, je to 2:2 a jedeme do Pardubic. Začínáme sérii na dva vítězné.

Co chybělo v závěrečném tlaku?

Já to měl na lopatě, beru to na sebe. Měl jsem před sebou úplně prázdnou branku, možná jsem čekal o půl vteřiny déle než jsem měl. Pardubice hrály velmi obětavě, měli za brankářem ještě dva beky, my marně doráželi. Tak to bývá. Říkám si, co by dělal David Pastrňák? Hodil by to za hlavu, šel by další střídání na led a chtěl dát zase gól. Tím se teď budu řídit i já.

Co čekáš od pátého zápasu v Pardubicích?

Všechny zápasy zatím byly vyrovnané, i když to bylo třeba 3:0, rozhodl ten zápas jediný gól. Bude to stejné, oba týmy hrají dobře dozadu, umí si vytvořit šance dopředu. Hrajeme vyrovnanou sérii, takovou jsme čekali. Musíme to hodit za hlavu a věřit, že další zápas vyhrajeme.

Mají se týmy ještě čím překvapit, nebo rozhodne i štěstí?

Štěstí za vámi nepřijde samo, musíte mu jít naproti. Bude to o tom, který tým to bude chtít víc a bude vyhrávat defenzivní souboje.

Je série podobná té se Spartou?

Nechci týmy srovnávat, soustředíme se na sebe. Oba to jsou kvalitní týmy.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno