Nestrašil oblékne reprezentační dres: Olympiáda? Vůbec na to zatím nemyslím

15.12.2021 · Adam Sušovský
Hokejová Tipsport extraliga má pauzu, útočník Andrej Nestrašil ale spolu s dalšími čtyřmi Oceláři byl nominován do kádru reprezentace své země. A může tak zabojovat také o případnou účast na olympijských hrách v Pekingu.

Situace se může změnit každý den: Přestože se zatím očekává start hokejistů z NHL pod olympijskými kruhy, oficiální dohoda stále potvrzena nebyla a start zimních her v Pekingu se neúprostně blíží. Dost možná se tak otevírá šance i pro hokejisty z Evropy, jak se na prestižní turnaj probojovat. A jedním z nich je také třinecký útočník Andrej Nestrašil, který se po roce vrací s českou reprezentací na Channel One Cup do Moskvy, kde loni český tým vedl dokonce jako kapitán.

"Věděl jsem o své nominaci už pár dní dopředu, protože jsem si musel nechat udělat ruská víza. Naše sestava vypadá zajímavě, hodně silně. Hrozně se na ten turnaj těším," řekl Andrej Nestrašil.

Ten se nyní v Praze pod vedením trenéra Filipa Pešána připravuje v kádru národního týmu také s dalšími Oceláři: Na srazu se týmu hlásili spolu s Nestrašilem také brankář Marek Mazanec, obránce David Musil a útočník Michal Kovařčík. Slovenský reprezentační dres navíc následující víkend oblékne Miloš Roman.

Češi před přesunem do Moskvy turnaj zahájí v Praze v O2 areně proti Finsku, stejně jako před čtyřmi lety, kdy vítězství 3:2 po prodloužení vystřelil svým hattrickem Martin Růžička a i díky tomuto výkonu se nakonec na olympiádu do Jižní Koreje probojoval. Andrej Nestrašil mu tenkrát na jeden gól nahrával.

"Proto je obrovská škoda, že v O2 areně ve čtvrtek nebudou moct být lidi. Pamatuji si tenhle zápas a byl to jeden z nejhezčích zápasů, co jsem kdy v kariéře hrál. I tak se moc na turnaj těším, doufám že s českým týmem ukážeme sílu a dokážeme zápasy vyhrávat," řekl Nestrašil. A vzpomínal na obrat v posledních deseti minutách hry v kulise pod strop zaplněné arény.

O tom, že by si nyní Oceláři mohli říct také o účast na olympijských hrách, které se konají už za necelé dva měsíce, ale zatím Nestrašil moc mluvit nechce. "Nepřemýšlím o tom. Myslím si, že hráči z NHL na olympiádě budou, oni chtějí jet. O jednu olympiádu už přišli a spousta skvělých hokejistů, kteří vyhráli Stanley Cup a mistrovství světa touží po tom dostat šanci na Triple gold club. Vím, že třeba brankář Robn Lehner dopředu nominaci odmítl, ale myslím, že většina dalších bude chtít jet," řekl Nestrašil, který reprezentoval Česko před čtyřmi lety na šampionátu v Dánsku.

"Záležet bude na majitelích klubů, to je největší problém. Oni z olympiádu nic nemají, půjčí turnaji své hvězdy a jediné, co se může stát, je že se jim zraní a před Stanley Cupem o ně přijdou. V tomhle je asi tohle jednání hodně nevyzpytatelné, ale pokud se situace nijak rapidně nezhorší, myslím, že NHL na olympiádě bude," přemýšlí třinecký útočník, který po poslední reprezentační přestávce výrazně bodově ožil.

"Každý hráč, co za nároďák někdy hrál, si myslí, že na to má a že by mohl jet. Na druhou stranu umím počítat. Vím, kolik máme hokejistů v NHL. Kdyby ale taková šance přišla, bylo by to moc fajn. Kdyby ne, svět se nezboří. Teď jsem odjel na reprezentační sraz užít si zápas na ruském turnaji. A zrovna tak se nemůžu dočkat, až se vrátím do Třince, protože nás před Vánoci čeká ještě zápas s Litvínovem a pak v Praze na Spartě, na ten se těším obzvlášť," usmívá se pražský rodák a odchovanec Slavie Praha, který ale nejvyšší českou soutěž nikdy nehrál v jiném než třineckém dresu.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno