Neskládáme zbraně, burcuje Daniel Rákos

10.04.2014 · Martin Stebel
V pořadí pátý duel semifinálové bitvy přinesl poprvé výhru hostujícího mužstva. Zlínské PSG dokázalo získat třetí bod zásluhou využité přesilovky v nastaveném čase. Nabízíme několik pozápasových myšlenek Daniela Rákose a Davida Květoně.

Po druhé třetině jste těsně vedli, měli jste mírnou převahu. Kde hledat důvody slabší hry ve třetí části?

Vedli jsme 2:1 a řekl bych, že jsme se zbytečně zatáhli, soupeř toho využil a otočil. Povedlo se nám hned poté šťastně vyrovnat. V prodloužení jsme udělali zbytečnou chybu a soupeř využil přesilovku.

Zlín sehrál rozhodující početní výhodu výborně. Téměř celé dvě minuty vás hosté točili v obranném pásmu...

Bylo to náročné, na ledě jsme byli skoro celé dvě minuty. Chybělo jen pár vteřin, abychom to ubránili, bohužel jsme inkasovali. Byl jsem celou dobu na ledě, snažil jsem se trochu rozdýchat, protože oslabení bylo velmi dlouhé. Ke konci se to hraje už pozičně.

Utkání de facto rozhodla laciná chyba, kdy vás bylo na ledě o jednoho muže navíc. Pramenilo to z přílišné motivace?

Už od žáčků se učí, jak správně střídat. Možná to skutečně pramenilo z přehnané motivace. Měli jsme jednoho hráče navíc, bylo tam přečíslení, chtěli jsme zabránit gólu, náš hráč sice naznačil, že jde okamžitě střídat, ale zůstal tam a naskočil za něj někdo jiný. To se někdy stane. Bohužel tahle chyba se nám dnes stala vícekrát a sudí nás asi dvakrát od vyloučení ušetřili. Potřetí už to trest byl. Je to velká chyba.

V sobotu bude na programu šesté měření sil...

Určitě neskládáme zbraně. Musíme posbírat zbytky sil a pokusíme se tam vyhrát. Doufám, že ve Zlíně nám to půjde lépe.

David Květoň: V sobotu musíme vyhrát, není jiné cesty!

Davide, takový zápas se asi hodnotí velice nesnadno...

Jsme samozřejmě zklamáni, ale série stále pokračuje. Vedli jsme 2:1, ale udělali jsme chyby a Zlín otočil. Poměrně šťastně jsme vyrovnali. V prodloužení jsme vlastní chybou dali hostům přesilovku, sehráli to dobře a rozhodli.

Ve druhé třetině jste soupeře zatlačili a skóre bylo příznivé. Proč to v závěrečné dvacetiminutovce nešlo?

Těžko říct. Ve třetí části jsme nehráli tak aktivně, jak tomu bylo ve druhé, to byla hlavní chyba. Musíme se z toho poučit. V kabině jsme si po utkání k tomu něco řekli, ale to zůstane jen mezi námi.

Co čekat od sobotního utkání na stadionu Luďka Čajky?

Kdo umí trochu počítat, ten ví, že teď musíme vyhrát. Nebude to jednoduchý úkol, ale není jiné cesty, než tam zvítězit a vrátit sérii znovu k nám. Věřím, že se to povede.