Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nemůžeme hrát tak laxně, ví Martin Adamský

23.09.2014 · Martin Stebel
V 5. kole Champions Hockey League Oceláři na domácím kluzišti podlehli finskému Tampere 1:2. Postupujícího ze skupiny "E" tak poznáme teprve začátkem října. Obvykle pozitivně naladěný Martin Adamský tentokrát během hodnocení nemohl hýřit úsměvy, k výkonu týmu se vyjádřil značně kriticky.

Gólově skromné utkání přineslo výhru Tampere. Kde hledat důvody?

Bylo to z naší strany hrozné utkání. Pokud bychom takovou hru předváděli i v pátek, kdy nastoupíme proti Plzni, tohle by nás stálo body. Nevím, jestli to bylo v hlavách. Liga mistrů je pro nás hodně prestižní, není to domácí extraliga, kde jde o víc bodů. Nedokážu si to vysvětlit, byl to slabý výkon od nás všech. Nemůžeme hrát tak laxně.

Úterní duel nebyl příliš hezky pro oko diváka. Překvapil vás něčím soupeř?

Byli jsme připraveni dobře. Neřekl bych, že Fini nás nějak přehrávali, bylo to vyrovnané. Samozřejmě byli silní na puku, měli šance. Přehráli nás jen díky naši hlouposti.


Velmi dobrou práci odvedl v brance finského mužstva český mladík Hrachovina...

Chytal dobře, ani jsem nevěděl, že to je Čech, to jsem zjistil až dodatečně. Opravdu je několikrát podržel. Nevím, jakou má v Tampere pozici, ale bylo znát, že se snaží a chytal výborně.

Dnes jste mohli postoupit do další fáze evropské soutěže. Odveta na severu Evropy teď bude asi dost komplikovaná...

Postup stále máme ve svých rukách, musíme ve Finsku vyhrát, nic jiného nám teď nezbývá. Bude to ale těžké, protože oni budou na domácí půdě, my se budeme muset tlačit. Snad tam vyhrajeme.