Nefiltrovaný ležák na "Radegast den" vařili hráči 14 extraligových týmů

08.08.2013 · Martin Stebel
Až se postaví proti sobě na led, budou z nich nesmiřitelní soupeři. Měsíc před začátkem extraligy ale v pohodě spolupracují. Řeč je o kapitánovi Ocelářů Radku Bonkovi a ostatních hráčích extraligových týmů, kteří v pivovaru Radegast v Nošovicích zahájili vaření nefiltrovaného piva a podepsali se na varní list.

Pivo si budou moci vychutnat za více než měsíc všichni účastníci Radegast dne, na který loni do Nošovic dorazilo přes 30 tis. lidí. Na oslavě piva Radegast v sobotu 14. září také oficiálně začne další ročník hokejové extraligy. Nefiltrované pivo už tradičně patří k Radegast dni. V Nošovicích jej začínají vařit více než měsíc před akcí. Letos měli nošovičtí sládci hned 14 pomocníků. Ti se aktivně, pod odborným dohledem sládka pivovaru Petra Kwaczka, účastnili procedury dávkování chmele, jež je nedílnou součástí vaření piva. Poté se všichni podepsali na varní list, který se ke každé várce piva vystavuje.

Velký prostor dostane v průběhu Radegast dne i hokej, protože Radegast je oficiálním partnerem hokejové extraligy. Právě tady bude oficiálně zahájen 21. ročník hokejové Tipsport extraligy za účasti zástupců všech 14 extraligových klubů.

"Abychom fanouškům hokeje a správně hořkého piva zkrátili čekání na začátek extraligy a Radegast den, tak jsme pro ně připravili jedinečnou expozici. Na exkurzní trase nošovickým pivovarem bude do 25. srpna k vidění 120 cm vysoký pohár pro mistra hokejové extraligy spolu s Prezidentským pohárem pro vítěze základní části a pohárem za 2. místo," řekl marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus.

Nefiltrované pivo se v Nošovicích vaří stejně jako ležák Radegast Premium a projevuje se stejnou výraznou hořkostí a správným řízem. V závěrečné fázi je ovšem vynechána filtrace a pasterace. Příznačná je pro něj vůně pivovarských kvasinek a kvasničný zákal.

Radegast den se uskuteční v Nošovicích v sobotu 14. září. Na 11. ročníku se představí moravskoslezské hvězdy hudebního nebe. V Nošovicích vystoupí Kryštof, Buty, Ewa Farna, Citron nebo Mňága a Žďorp. Kromě tradičního nefiltrovaného ležáku čeká na návštěvníky Radegast Adrenalin park, hokejová zóna, soutěže o ceny nebo exkurze pivovarem. Vstup je tradičně zdarma.

Kdo se podílel na vaření piva Radegast?

HC Škoda Plzeň – Martin Straka

PSG Zlín – Petr Čajánek