Nebylo to ono, tři body nás těší, říká Jiří Polanský

01.02.2015 · Daniel Ježek
Bylo to vydřené vítězství, ale tři body se počítají! Oceláři ve čtyřicátém čtvrtém kole udolali Liberec 2:1, o obě trefy vedoucího týmu extraligy se postaral Jiří Polanský. Šikovný útočník hodnotí dnešní vítězný duel.

Lídr tabulky se na dvacátou devátou výhru za tři body pořádně natrápil. Nebýt dvou přesných dorážek třineckého šikuly, mohl konečný výsledek duelu vypadat úplně jinak. „Góly mě těší, mrzí mě ale naše hra, ta nebyla dobrá. Dnes jsme měli nějaké problémy s ledem, nebyl optimální a to nesedělo naší kombinační hře. Nebudu se za nic schovávat, Liberec byl lepším týmem. Bylo to velmi bojovné utkání, myslím si, že Liberec si zasloužil jeden bod. Působili jsme unaveným dojmem, můžu mluvit za sebe, nebylo to ono. Za tři body jsme ale rádi,“ komentuje Polanský odpolední duel.

Brněnský rodák se jako první zapsal na střeleckou listinu. Ve třinácté minutě se vrátil z trestné lavice a po úniku překonal dosud bezchybného Lašáka. Polanskému se to ale povedlo až z dorážky z velmi ostrého úhlu. „Ten první gól byl obtížnější. Vím, že liberecký gólman vyráží hokejkou. Letos mi takhle chytil dva nájezdy, teď se mu to opět povedlo. Pak už jsem se otáčel a viděl, že není v brance. Úhel byl těžký, ale zkusil jsem to tam hodit. Naštěstí to vyšlo,“ ohlíží se třinecká třiadvacítka za svým prvním gólem.

Jiří Polanský rozhoduje o vítězi! FOTO: Marian Ježowicz

Oceláři mohli své vedení navýšit v dvojnásobné početní výhodě v prostřední periodě. Na libereckou branku šlo několik střel, ani jedna ale úspěch nepřinesla. „Sehráli jsme dobrou přesilovku pět na tři, byly tam tři nebezpečné střely. Kdyby Rosťa Klesla dal gól na 2:0, tak by to bylo veselejší. Tím bychom se uklidnili a hráli náš hokej,“ ví dlouholetá opora Ocelářů.

Podobným způsobem, jako u své první trefy, rozhodl také celý duel. V závěrečných dvou minutách se Oceláři dostali do tlaku, po sérii několika přihrávek a nepřesných střel se k odraženému puku dostal právě třinecký centr a z brankové čáry rozhodl o vítězi duelu. „Klukům jsem říkal, že led je špatný a rozhodne nějaká dorážka. Přece není možné, aby puk tak dlouho skákal. Čekal jsem na to a vyšlo to,“ vrací se Polanský ke kvalitě ledu.

Následná radost autora vítězné trefy. Foto: Marian Ježowicz.

Tým ze Slezska patří mezi pětici nejlepších týmů v oslabení. V posledních zápasech ale svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi inkasovali několik branek v početní nevýhodě. „Dostali jsme teď nějaké góly v oslabení, naštěstí nás čeká reprezentační pauza. Můžeme se dostat z únavy, zkonsolidovat kádr a potrénovat právě oslabení. Byli jsme zvyklí v oslabeních góly dávat, teď je ale dostáváme,“ kroutí hlavou nejproduktivnější Ocelář.

Po celou sezónu Slezané v oslabeních pořádně trápili své soupeře. Hráči s dráčkem na prsou skórovali v početní nevýhodě již třináctkrát, v poslední době se jim ale skórovat nedaří. Čím to? „Ze začátku sezóny kluci výborně bránili a z toho pramenily šance. Dařilo se jim vypichovat kotouče a z toho dávat góly. Teď možná myslíme na to, že dáme gól v oslabení. Proto soupeři nabízíme dobré přihrávky, otevíráme prostor a oni jsou schopni to využít,“ uzavírá Jiří Polanský.