Navrátilec Kundrátek: Už se nemůžu dočkat, až sezona vypukne!

08.07.2019 · Martin Stebel
Všude dobře, doma nejlíp. TOMÁŠ KUNDRÁTEK je ztělesněným důkazem toho, že okřídlené motto má pravdivý základ. Neukončil ani třicet let života, přesto o něm lze říct, že je zkušeným světoběžníkem. Vyzkoušel si NHL i KHL, v minulé sezoně na vlastní kůži poznal, jak chutná hokejový chlebíček v zemi helvétského kříže. Nyní se však spolu s kanadskou manželkou Alannah a syny Hudsonem a Jaggerem hodlá usadit. Volí proto tříletou stabilitu v kádru českého mistra.

Po půlroce znovu v Třinci. Co rozhodlo ve prospěch návratu do známého prostředí?

Ve hře bylo vícero nabídek, mohl jsem vybírat z několika klubů v Evropě, ale po konzultaci s manželkou jsem se rozhodl, že se domluvím s Třincem. V daný okamžik jsem prostě cítil, že to je nejlepší volba. Mám 29 let a už kvůli dětem chci mít větší stabilitu a jistotu do dalších let, proto jsem akceptoval tříletý kontrakt. Už teď se nemůžu dočkat, hrozně se těším, až sezona vypukne.

Jsi přerovským patriotem, na rodné město nedáš dopustit. Budeš dojíždět či zvolíš bydlení blíž pracoviště?

Nebudu z Přerova dojíždět, ale s rodinou se budeme do Třince stěhovat. Chtěl bych si v nejbližším okolí najít hezké bydlení, abychom nemuseli nikam cestovat, ale měli co nejlepší pohodlí.

V lednu jsi akceptoval nabídku z Davosu. Jak budeš zpětně na švýcarské působiště vzpomínat?

Bylo to poprvé, kdy jsem hrál ve Švýcarsku, beru to jako perfektní zkušenost. Na Davos budu vzpomínat jen v dobrém - skvělé zázemí, výborní lidé, krásné prostředí. Bylo to příjemné období, ale teď už se dívám jen dopředu.

Tomáš Kundrátek během loňského angažmá v Davosu. Foto: sport.ch

Po konci klubové sezony jsi ještě usiloval o účast na mistrovství světa. Hlavní trenér národního týmu Miloš Říha ale nakonec ukázal na jiné obránce...

Nominace na MS těsně unikla, abych byl upřímný, mrzelo to. Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale mou hru v přípravě na šampionát ovlivnilo drobné zranění. Byl jsem trochu naštvaný jen první den po oznámení konečné nominace, potom jsem si ale užil volno a okamžitě zahájil přípravu na další sezonu.

Mrzela absence na mistrovství světa a možná také nepřítomnost v třineckém kádru během tažení za titulem, že?

Takový už je hokejový osud. Mistrovskou jízdu Třince jsem sledoval jen před televizní obrazovkou. V té době jsme měli přípravný kemp před mistrovstvím, play-off jsem samozřejmě s ostatními kluky sledoval a Ocelářům držel palce. Hráli moc pěkný hokej a zlato získali naprosto zaslouženě.

Jak vypadala tvoje letní kondiční příprava?

Už asi deset let se připravuji v menší tréninkové skupince v Přerově pod vedením kondičního kouče Tomáše Tomigy. V naší partě se připravuje například Martin Zaťovič z Brna či Honza Švrček z Olomouce. Náš trenér je bývalý kickboxer a všechna cvičení jsou přesně přizpůsobená hokeji. Součástí tréninku je tedy běh, box, posilování. Druhým rokem děláme sprinty v písku, do tréninku zapojíme medicinbál. Cvičení jsou opravdu dost pestrá.

Potká se "Kundrc" v jednom týmu v příští sezoně znovu s Guntisem Galvinšem? Foto: Lukáš Filipec

S jakou osobní motivací do staronového prostředí přicházíš?

Nejdu zpátky k Ocelářům s tím, že mám jasnou pozici, nedostanu nic zadarmo. Konkurence v kádru bude znovu velká a musím trenéry přesvědčit. Cíle a ambice jsou už nějak nastavené, zase budeme chtít hrát nahoře. Počítám ale s tím, že soupeři budou proti mistrům dvojnásobně motivováni a budeme to mít ještě složitější.

Oceláři půjdou na led začátkem srpna. Budeš mít předtím nějaký prostor pro relax?

Přemýšleli jsme o dovolené, ale manželka v nejbližších dnech poletí do Kanady, kde si musí znovu obnovit řidičák a já proto budu v tomto období doma s dětmi. Na led půjdeme začátkem srpna, ale ještě předtím si musím zařídit několik důležitých věcí, abych byl na angažmá v Třinci co nejlépe připravený.

Začátkem prosince 2018 vítali třinečtí kotelníci Tomáše transparentem. Foto: Lukáš Filipec

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary