Naši mladí mají perspektivu, tvrdí Jan Peterek

14.09.2010 · Martin Stebel
Poslední přípravná konfrontace před extraligovým prologem nedopadla pro Oceláře výsledkově optimálně. S krajským sokem z Vítkovic prohráli 0:2. V notně kombinované a výrazně omlazené sestavě bíločervených se vyjímal velezkušený Jan Peterek. Matador s dráčkem na hrudi připojil pár pozápasových postřehů.

Střetnutí v útulné hale Sareza v ostravské části Poruba nabídlo závěrečný test před páteční extraligou: "Ani bych to snad nenazval generálkou na ligu. Dnes v našem týmu dostali šanci hlavně mladí kluci. Trochu mně mrzí, že se občas hrálo oboustranně docela tvrdě. Zápasy před ligou jsou v tomto ohledu poměrně nebezpečné. Snadno si někdo může přivodit nepříjemné zranění a to potom výrazně komplikuje start do sezóny. Je třeba mít stále úctu ke zdraví soupeře a zbytečně některé momenty na ledě nehrotit," správně poznamenal na adresu tvrdšího duelu.

J.Peterek s D.Semanem

Jak už bylo avizováno, Oceláři umožnili v pondělním klání start především hokejistům juniorského věku. Jak viděl jejich snahu na ledové ploše osmatřicetiletý centr? "Naši mladí určitě nezklamali a jsem mile potěšen jejich výkonem. Vítkovice hrály v nejsilnější sestavě, ale byli jsme po většinu střetnutí naprosto rovnocenným partnerem. Jsem přesvědčený, že naši junioři mají perspektivu a dnes jasně ukázali své kvality," nezapomněl vyseknout poklonu mladším spoluhráčům.

V minulých sezónach zastával protřelý rutinér kapitánskou funkci. Bude to stejné i v novém soutěžním ročníku? "To není vůbec jisté. Dosud neproběhla v kabině volba. Necháme se překvapit, jak to nakonec dopadne," nechtěl předjímat událostem.

Již tento pátek se rozduní mantinely a bude vhozeno úvodní extraligové buly. Oceláři změří síly s protivníkem z moravské metropole: "Už se moc těším na páteční zahájení sezóny. Očekávám zajímavý zápas v krásné kulise. Fandové Komety dovedou vytvořit opravdu unikátní atmosféru. Pochopitelně budeme chtít vstoupit do ligy co nejlépe a naší snahou bude vytěžit ze zápasu maximum," přeje si havířovský rodák.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary