Na jeden gól se těžko vyhrává, hlesl Josef Hrabal

19.09.2010 · Martin Stebel
Druhé extraligové kolo nabídlo obecenstvu v třinecké Werk aréně souboj proti aktuálnímu mistru z Pardubic. Oceláři nepotvrdili plný bodový zisk z Brna a podlehli Eatonu 1:3. O pozápasové dojmy jsme tentokrát požádali Josefa Hrabala, Tomáše Dubu a kouče Břetislava Kopřivu.

Urputný boj o každý centimetr ledu. Toto byl scénář úvodní dvacetiminutovky ve slušně zaplněné Werk aréně. V její druhé polovině se v rozmezí pouhých 66 vteřin dvakrát brankově prosadili hosté: "Pardubice dokonale využily své šance a bleskově nás trestaly. Ve druhé a třetí třetině jsme měli více ze hry, vytvořili jsme si slušné šance, ale bohužel střelecká potence byla slabší. Na jeden gól se málokdy podaří vyhrát," sklesle konstatoval.

Odchovanec přerovského hokeje prožil zápas plný kontrastů. Ve druhém dějství krásnou asistencí vybídl ke skórování Martina Růžičku, ale čtyři a půl minuty před koncem byl na ledě u inkasované branky, která stanovila konečné skóre: „Je začátek sezóny a stále nám chybí ideální herní sehranost. Přiznám se, že nemohu přesně popsat, jak došlo k mojí chybě před třetím gólem. Musím se zpětně podívat na videozáznam. Takové chyby se nemohou příště opakovat,“ uvědomuje si pětadvacetiletý obránce.

Ocelářům rozhodně nelze upřít snahu. Jejich závěrečný nápor však notně otupila právě Zohornova trefa v čase 55:35 - „Je to opravdu škoda. Nehráli jsme vůbec špatně a stále viselo vyrovnání na vlásku. Musím však uznat, že Pardubice hrály velice chytře. Tahle porážka nás rozhodně nesrazí. Musíme stále makat a lepší výsledky se brzy dostaví,“ dodal v optimistickém duchu.

Po nepříjemném zranění Petera Hamerlíka v pátečním střetnutí v Brně bylo zřejmé, že důvěru mezi třemi tyčemi dostane Tomáš Duba. Několika výtečnými zákroky držel třinecké naděje nad vodou. Chyboval pouze v 18. minutě, kdy inkasoval z hole Jana Buchteleho: „Beru ten gól na sebe. Byla to nepříjemná střela přes obránce, ale nedržel jsem pevně hokejku a puk mi prošel mezi nohama,“ popisoval druhý brankový příspěvek Východočechů.

Po triumfu na ledě Komety bylo mnoho třineckých fanoušků namlsaných na další tři body. V nedělním podvečeru však narazila třinecká kosa na pardubický kámen: „Samozřejmě jsme chtěli navázat na výkon a výsledek z Brna. Bylo jasné, že proti nám stojí velice těžký soupeř. Loňský mistr, který má skoro stejný kádr jako v minulé sezóně. Před vlastními fanoušky jsme usilovali o výhru, ale soupeř byl opravdu výborný hlavně směrem dozadu. Porážka mrzí, ale je teprve začátek sezóny a my se nechceme ohlížet zpět, ale musíme myslet na další zápasy,“ neztrácí víru v lepší zítřky populární Dubis.

K hodnocení domácí premiéry se připojil i lodivod hráčů s dráčkem na prsou Břetislav Kopřiva: „Velká škoda, že se nám nepovedlo ve druhé třetině srovnat skóre. Měli jsme k tomu dostatek příležitostí. Bylo těžké se probít středním pásmem, které hosté zahušťovali. Potom musíte zvolit nastřelení puku, nebo nějaký jiný způsob jak se dostat do útočné třetiny. Myslím ale, že s nasazením našeho týmu a s nesmírnou vůli může panovat spokojenost. Snad to viděli i diváci. Pochopitelně jsem si vědom, že výsledek je důležitější než řeči, ale jsem přesvědčen, že tento výkon je pozitivním příslibem do dalších zápasů."

Nedělní střetnutí nabídlo hokej solidní úrovně. Vysoké tempo, nasazení, tvrdší souboje u hrazení. V některých aspektech připomínal duel play-off: „Už v Brně to byl v mnoha ohledech kvalitní zápas. Musí se hrát od začátku na doraz. Dobrý start do sezóny je opravdu důležitý. Dnešní ztracené body zamrzí, ale bojujeme dál. Hned v úterý bude naší snahou uspět na ledě Mladé Boleslavi,“ přeje si třinecký kouč.

První domácí konfrontace přilákala do ochozů slušnou návštěvu. Stejně jako v minulých sezónách však Oceláři před početnějším obecenstvem neuspěli. Nabízí se tedy otázka, zda-li tento fakt není záhadným syndromem, který bíločervenou družinu trápí: „Nemyslím si, že vyšší návštěvy nás nějak svazovaly. Zažil jsem tady jako trenér dost zápasů, kdy byla velká návštěvnost a vyhrávalo se. Namátkou mně teď napadá play-off proti Plzni. Pevně doufám, že místní publikum je natolik inteligentní, že dokáže poznat, kdy mužstvo vloží do hry srdce. Dnes to opravdu nebyl z naší strany špatný zápas. Bylo tam nasazení a velká snaha. Nebyl to jen alibistický výkon. Jediný problém byl v zakončení, ale jsem přesvědčený, že příště to znovu bude lepší,“ uzavřel naše povídání zkušený trenér.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno