Na Spartě již v úterý, kdo uspěje v O2 aréně?

11.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláře, po nepovedeném duelu s Kometou, čeká již v úterý další extraligového klání. V předehrávce šestatřicátého kola Tipsport extraligy se hráči s dráčkem na hrudi představí v O2 aréně, kde se postaví Spartě. Souboj na ledě třetího týmu tabulky začíná v úterních 18:30.

HC Sparta Praha

Sparťané v letošní sezóně zatím podávají vyrovnané výkony, v tabulce je nalezneme na třetí příčce. Svěřenci trenérů Josefa Jandače a Zdeňka Motáka se mohli v nedělním kole posunout na druhou pozici, to by ale doma museli porazit plzeňskou Škodovku. Po třech vítězných duelech ale Pražané klopýtli, prohra 1:2 v zápase s Plzní znamenala vůbec první domácí zápas v O2 aréně, ve kterém Sparta v letošní sezóně nezískala ani bod.

“Řekl bych, že jsme neměli takovou tu šťávu z těch předchozích zápasů. Chyběl lepší pohyb. Ale je pravda, že Plzeň hrála velice dobře organizované v obraně a tím, že se dostala do vedení, bylo to pro nás o to těžší. Myslím, že kdybychom dnes udělali z toho zápasu nějaký bod, bylo by to pro nás dobré. Ke konci jsme však neměli patřičný tlak a některé situace jsme nesehráli dobře, včetně té power play,“ komentoval Josef Jandač nepovedený duel.

Tým z hlavního města tak bude v úterní předehrávce 36. kola chtít opět zvítězit a vrátit se na vítěznou vlnu. “Třinec je pořád mužstvem, které má dost dobrých hráčů. My se ale musíme zaměřit především na sebe. Doufám, že nám hlavně půjdou lépe nohy než proti Plzni,“ řekl hlavní kouč Sparty pro ČTK.

Poslední zápas Sparty:
10. ledna: HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 43. Procházka (Dragoun, Švrček) - 13. Pulpán (Kratěna, Kudroč), 24. Kubalík (Lev, Jeřábek).

Sestava Sparty v posledním zápase: Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele "A" – Hamilton, Klimek, Sabolič – Netík "C", Pech, Kumstát "A" – Procházka, Dragoun, Kudrna.

Útočník Robert Sabolič nastoupil zatím nastoupil do třiatřiceti klání, na svém kontě má nejvíce branek z celého týmu Sparty. Sabolič se trefil čtrnáctkrát. FOTO: Jan Beneš (www.hcsparta.cz).

Z kabiny Ocelářů

Svěřencům trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy se v posledních čtyřech zápasech příliš nedařilo. Oceláři v nich získali jen dva body za výhru po nájezdech proti Hradci Králové, v zápasech v Liberci, Litvínově a doma s Kometou však prohráli. Pohled do tabulky naznačuje, že se hráči s dráčkem na hrudi ocitli v nelehké situaci. Na devátý Zlín Oceláři ztrácejí čtyři body, nepostupová jedenáctá příčka je vzdálena jen dva body.

”Nepředvedli jsme výkon, který bychom chtěli. Začátek zápasu z naší strany nebyl ideální, dali jsme ale první branku a závěr úvodní třetiny vypadal mnohem lépe. Bohužel jsme na to ve druhé třetině nenavázali, zbytečnými ztrátami kotouče a nedobruslováním hráčů jsme hostům nabídli několik přečíslení. Kometa dala dvě rychlé branky a než jsme se z toho dostali, tak byl konec třetiny. Ve třetí třetině nám chyběl tah do brány,“ hodnotil René Mucha nedělní klání.

Slezané se dvěma porážkami v řadě dostali do svízelné situace. Hráči s dráčkem na hrudi sice drží desátou příčku, na jedenácté Vítkovice ale mají náskok dvou bodů. „V naší současné situaci je klíčové zvládnout každý zápas. Soustředili jsme se jak na zápas v Litvínově, tak na Kometu, oba jsme bohužel prohráli. Bylo to proti týmům, které jsou v tabulce okolo nás. Na Spartu jedeme s cílem vyhrát, pro nás je teď klíčový každý zápas do konce sezony,“ ví obránce David Nosek.

Poslední zápas Třince:
10. ledna: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) – 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (Němec, Káňa).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Klesla (C), Roth, M. Doudera, Slovák, Galvas (A) – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký, Tybor – Adamský, Plíhal, Svačina – Christov, Rufer, Matuš.

V posledním vzájemném zápase se Spartou se dvěma brankami prezentoval Vladimír Dravecký. Slovenský útočník zatím na svém kontě má čtrnáct přesných tref, podaří se mu tuto bilanci rozšířit v úterní konfrontaci? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Třiadvacáté kolo nabídlo druhý letošní souboj mezi Oceláři a pražskou Spartou. Slezané se v první polovině duelu dostali do tříbrankového vedení, hostům se povedlo snížit na rozdíl jediné trefy. Další komplikace ale hráči s dráčkem na hrudi nedopustili a tři minuty před koncem v přesilovce rozhodli. Dvakrát se prosadil Vladimír Dravecký, další trefy přidali David Nosek a Tomáš Kopecký.

27. listopadu 2015: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:2 (2:0, 1:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 3. Dravecký (Klepiš), 19. Nosek (Polanský, Linhart), 26. Kopecký (Hrňa, Rákos), 58. Dravecký (Plíhal, Klepiš) – 29. Pech (Kudrna, Hamilton), 32. Pech (Mikuš, Hamilton).

Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Daniel Přibyl 26 (11+15)
Nejlepší střelec: Robert Sabolič 14
Nejlepší nahrávač: Lukáš Pech 17
Nejproduktivnější obránce: Michal Čajkovský 17 (8+9)
Největší počet hitů: Robert Sabolič 64
Brankář: Tomáš Pöpperle, 25 zápasů – 14 výher, 11 proher, úsp. 90,28 %, prům. 2,62 g/z, 2 SO
Jan Lukáš, 12 zápasů – 7 výher, 5 proher, úsp. 90,97 %, prům. 2,45 g/z, 1 SO
Hrál v drese soupeře: Jan Švrček (v mládeži)

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 35 zápasů, 11-4-3-17, skóre 86:94, 44 bodů
Bilance venku: 17 zápasů, 4-1-1-11, skóre 37:56, 15 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher, skóre 24:24, 13 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Zbyněk Irgl a Jiří Polanský oba 23 (9+14)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 14
Nejlepší nahrávač: Zbyněk Irgl, Jiří Polanský oba 14
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 12 (1+11)
Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 50
Brankář: Peter Hamerlík, 16 zápasů – 6 výher, 10 proher, úsp. 89,94 %, prům. 2,46 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 22 zápasů – 9 výher, 13 proher, úsp. 90,15 %, prům. 2,60 g/z, 1 SO
Juraj Šimboch, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,67 %, prům. 3,08 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: nikdo

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Marek Růžička 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec oba 0 % (0 chycených z 1)
Bilance nájezdů – hráč v poli: Vladimír Luka 100 % (2 vstřelené ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 85 % (11 chycených z 13)