Na Slavii to letos nějak umíme, culil se David Květoň

16.01.2010 · Martin Stebel
Na vítězné vlně surfují v kalendářním roce 2010 hokejoví Oceláři. Ani ve čtvrtém duelu nenašli svého přemožitele. Po výborném kolektivním výkonu zdolali pražskou Slavii 3:2. Hlavní hvězdou střetnutí byl autor dvou branek David Květoň. O své dojmy se dále podělili Roman Tomas a spolehlivý strážce svatyně Tomáš Duba.

Velká úleva byla znát ve tváři hrdiny zápasu Davida Květoně. Šikovný útočník hýřil po celý zápas aktivitou a odměnou mu byly dvě trefy: "Nástup do zápasu jsme měli famózní. Vedení 2:0 vypadalo nadějně, ale v dalším průběhu jsme nepochopitelně polevili. Hodně nás srážely ty docela zbytečné vyloučení za hru v šesti."

Dvougólové vedení rozhodně nesrazilo hosty z metropole do kolen. Sešívaní urputnou snahou srovnali krok ve třetím dějství. "Slavia hrála dobře a vyrovnání viselo na vlásku. Po mém gólu na 3:2 jsme naštěstí velkou bojovností celého týmu udrželi těsnou výhru," chválil kolektivní výkon své družiny.

David Květoň

Novojičínský odchovanec s ironickým úsměvem okomentoval i poněkud nešťastné tresty pro domácí lavici za příliš mnoho hráčů: "Nás už to trápí delší dobu. Vždycky tam někdo skočí dřív. Máme v tom stále zmatek. Musíme se toho vyvarovat. To nás může stát zápas," kriticky poznamenal.

Ze čtyř vzájemných zápasů proti sešívaným získali Oceláři plných 11 bodů. Speciálně pro kanonýra s přezdívkou "Květák" je zřejmě tým z O2 arény oblíbený. Taky v minulém zápase v Praze vsítil v prodloužení vítěznou branku: "Nevím, jestli to mohu nazvat oblíbený soupeř. Je pravdou, že se mi na ně hraje dobře, ale speciální motivaci proti Slavii nemám." Ve třetí třetině byl David po ideálním pasu od spoluhráče z formace Tomáše Pospíšila blízko hattricku. Trefil však jen boční síť: "Nakonec mě to nemusí mrzet. Podstatné jsou naše tři body. Chceme co nejdéle udržet pozice v elitní čtyřce, což se alespoň po dnešku určitě podaří," kvitoval aktuální tabulkové postavení červenobílých.

Další významnou osobností pátečního duelu byl Tomáš Duba. V několika klíčových okamžicích výrazně podržel svůj tým a má značný podíl na kompletním bodovém zisku: "Chytalo se mi velmi dobře. Musím pochválit své spoluhráče, kteří odvedli velký kus práce."

Tomáš Duba

Pro odchovance klubu z Holešovic by měl být duel proti městskému rivalovi Slavii prestižní záležitostí, což potvrdil i samotný gólman: "Jako bývalý Sparťan nemám Slavii rád, proto jsem nesmírně rád, že se nám na ně letos tak daří. Jen doufám, že tuhle vítěznou sérii prodloužíme i s ostatními týmy," vyjádřil přání do dalších dnů.

Velice důležitý zákrok předvedl Tomáš ve třetí třetině, kdy za stavu 3:2 bezvadně zlikvidoval betonem pokus Lukáše Havla: "Mám pocit, že z rohu nahrával Červenka na zcela volného Havla. Do poslední chvíle jsem čekal, kde vystřelí. Zkusil to těsně nad ledem k tyči. Rychle jsem tam vymrštil beton. To byla velká šance," popisoval jeden ze svých pozitivních momentů vítězného souboje.

Oblíbený "Dubis" nastoupil v pátek do třinecké branky poprvé v roce 2010: "Pochopitelně jsem moc rád, že jsem si dnes zachytal a povedlo se urvat cenné body. Kluci měli sérii tři výher, proto by byla škoda tohle přerušit. Peter chytal v minulých zápasech výborně, ale po Pardubicích už byl unaven. Dnešní body mají velkou váhu, jelikož chceme udržet kontakt se špicí tabulky," dodal závěrem.

Úvodním střelcem zápasu byl Roman Tomas. Slovenský forvard se letos brankově prosadil popáté: "Celá situace vypadala dost jednoduše. Zbyňa Hampl vyhrál buly a posunul puk dozadu. Stál jsem na správném místě a hned střílel. Prošlo to krásně do růžku. Slipčenko chytal v opačném gardu, proto je výhodnější střílet na lapačku, než na vyrážečku," okomentoval svou efektní trefu.

Roman Tomas

Popradský odchovanec je letos spíš svátečním střelcem. Během našeho povídání hledal důvody poklesu střeleckého štěstí: "Máme v týmu hráče, kteří hrají často přesilovky a gólově se prosazují více. Já mám prostě jinou roli v mužstvu. Proto nějak zásadně neřeším, kolik mám branek. Hlavní je výkon a výsledky týmu. Buďme šťastní, že vyhráváme," uzavřel své hodnocení rychlonohý Tomas.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary