Na Kladně junioři ovládli třetí třetinu a berou tři body!

20.11.2021 · Dominik Stošek
Oceláři odehráli 19. kolo extraligy na Kladně, kde svedli souboj o tři body s týmem, který naposledy bodoval 13. října. Zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý. Utkání rozhodla třetí třetina, kterou Oceláři, i díky dvěma proměněným přesilovkám, vyhráli 3:0. Hráči s drakem na prsou tak po výhře 5:1 proti Kladnu prodloužili svou bodovou sérii na šest zápasů v řadě.
19.kolo, sobota 20.11.2021
Kladno
1:5
ČEZ Stadion
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:3  Branky a nahrávky: 23. Sýkora (Kuzďas, Funk) – 15. Chovaniak (Ramik, Geidl), 34. Wardas (Šutý), 49. Ramik (Geidl), 55. Ramik (Pětník), 60. Kozlík (Moškoř). Rozhodčí: Kostourek – Klouček, Žídek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Rytíři Kladno: Burda – Strnad, Staněk, Perný, Koštoval, Funk, Sýkora, Kohlíček – Hurta, Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Sachr, Kuzďas, Kouba, Vimmer, Hvězda
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Cedzo, Geidl, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek, Procházka

První perioda se nesla ve znamení docela velké nedisciplinovanosti týmů na obou stranách. Jak Oceláři, tak i Rytíři měli na své straně tři vyloučení. Na ledě proti sobě stál mančaft s nejvyšším využitím přesilových her, Oceláři, a naopak hráči Kladna, kteří přesilovky využívají s nejmenší úspěšností v lize. Poslední vyloučení Filipa Staňka z patnácté minuty přineslo změnu skóre a vedení hostů. Oceláři se prosadili ještě při hře čtyř proti čtyřem, když po kombinaci s Ramikem a Geidlem prostřelil brankáře Burdu Daniel Chovaniak.

Hráči s drakem na prsou si nepohlídali začátek druhé třetiny a domácí vyrovnali zásluhou Lukáše Sýkory, který v třiadvacáté minutě rozvlnil síť za druhým nejlepším brankářem v lize, co se úspěšnosti zákroků týče, Patrikem Švančarou. Ve druhé třetině, která ve svých prvních deseti minutách nepřinesla ani jedno vyloučení, se začaly znovu plnit trestné lavice potom, co se časově překlopila do své druhé poloviny. V případě hráčů s drakem na prsou to však nepřineslo žádné potrestání, ba naopak. V oslabení se totiž prosadil kapitán třineckých Ocelářů Tommy Wardas a poslal tak Třinec znovu do vedení.

Třetí dvacetiminutovku hráči s drakem na prsou ovládli a vsítili další tři branky. Nejprve v čase 48:53 zvyšoval v oslabení na 3:1 z pohledu Ocelářů nejproduktivnější hráč a střelec Michal Ramik. Tentýž hráč poté zajistil třineckým hráčům tříbrankové vedení o necelých šest minut později, když po obdržené přihrávce od Pětníka vsítil už dvanáctý gól v této sezóně a využil tak přesilovou hru. Další početní převahu pak ještě dokázal proměnit vteřinu před závěrečnou sirénou Matěj Kozlík.