Myslím, že ve Zlíně jsme mohli bodovat, tvrdí Marek Zagrapan

20.11.2012 · Veronika Martínková, Martin Stebel
Rovněž na ploše zlínského stadionu Luďka Čajky Oceláři nepřerušili negativní sérii na hřištích rivalů a odjíždějí s porážkou 2:4. Třinec po druhém dějství sice vedl zásluhou trefy Marka Zagrapana, ale nadějný stav neudržel. 25letý slovenský forvard sdělil několik zápasových postřehů.

Marku, další neúspěch na ledě soupeře. Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Jsme trošku zklamaní. Řekl bych, že jsme podali dobrý výkon v celém utkání. Dostali jsme dva laciné góly, těch je škoda. Myslím si, že jsme měli aspoň na ten jeden bod.

Zlínu se nedaří doma, vám zase venku. Není to pro vás už "psychická deka"?

Nevím, jestli se dá říct, že by to byla nějaká psychická deka. Nedá se celou sezonu jenom vyhrávat. Musíme ty prohry co nejrychleji zastavit. Myslím si, že dneska jsme na to opravdu měli, abychom tu urvali nějaké body.

Byl jsi autorem druhé branky. Jak bys tuto trefu popsal?

Skončila nám přesilovka, kluci si to tam krásně rozehráli mezi sebou. Já jsem to dostal skoro na volej mezi kruhy od Martina Růžičky a vystřelil jsem na bránu. Brankář nebyl na tu střelu připravený, takže to tam spadlo.

Třinec trénuje bývalý kouč Zlína Josef Turek. Radil vám, co by na domácí mohlo platit?

Ani ne. Myslím si, že na každý zápas se připravujeme stejně poctivě a je jedno, jestli hrajeme ve Zlíně, nebo někde jinde.

Měl tento zápas pro tebe nějaký speciální náboj? Jak na své působení ve Zlíně vzpomínáš?

Určitě mi to proběhlo hlavou, strávil jsem tu v mládí krásné roky. Když jsme do města přijížděli, tak se mi nějaké vzpomínky vybavily, ale během zápasu jsem na to vůbec nemyslel. Celkově na to vzpomínám velmi dobře, strávil jsem tu tři sezony, potkal jsem tu strašně super lidi, kteří mi dali možnost, dostat se do velkého hokeje. Zažil jsem zde opravdu skvělé roky.

Jak moc vám dnes scházela osobnost kapitána Radka Bonka?

Takový hráč bude mužstvu stále chybět. Sezona je dlouhá, zranění ještě nějaká asi budou, ale my se musím vzchopit. Samozřejmě Radek je v současné době největší osobností v našem týmu, ale nedá se nic dělat, je momentálně zraněný, musíme se snažit vyhrávat i bez něj.

HC Motor České Budějovice