Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Můžeme být maximálně spokojení, těší Radka Bonka

06.02.2011 · Martin Stebel
Hoši děkujem! Tohle notoricky známé skandované heslo se zaslouženě neslo zaplněným třineckým zimákem na konci nedělního střetnutí o křeslo extraligového lídra. Oceláři deklasovali Liberec 5:0 a razantně se přihlásili o zisk Prezidentského poháru! Vítěznou branku zaznamenal v úvodní periodě kapitán Radek Bonk.

Radku, zřejmě sám jsi nečekal tak vysokou výhru se silným Libercem...

Můžeme být maximálně spokojení s výsledkem a předvedenou hrou. Nějaké chybičky tam sice byly, ale hráli jsme zodpovědně směrem dozadu a opět nás výrazně podržel gólman. Věděli jsme, že Liberec má velkou útočnou sílu, i když jim teď chybí jeden z nejproduktivnějších hráčů extraligy. Přesto mají kvalitní tým. Nějaké šance měli, ale znovu nám pomohl spolehlivý Hamas.

Rozhodující pro vývoj duelu byl váš výborný vstup v první třetině...

Vždy je lepší jít do vedení, než potom těžce dohánět ztrátu. Nám se podařilo dát dva rychlé goly, což nám hodně pomohlo. Liberec sice měl pár šancí, ale dobře jsme to kontrolovali.

Tvoje přesilovková branka byla v konečném součtu rozdílová...

Nahrával mi Venca Varaďa, někdo tam dal hokejku. Puk tam zůstal stát. Zametal jsem to do odkryté branky. Byl to gól z kategorie snadnějších, ale i takové se počítají.


Radek Bonk zvednutím hokejky děkuje skandujícímu kotli. foto: Marian Ježowicz

Překvapilo vás, že v liberecké brance byl Vošvrda a nikoliv Pinc, kterému se v poslední době dařilo?

My jsme se na tohle nesoustředili, nám to je docela jedno. Je to volba jejich trenérů, koho tam postaví. My jsme se chtěli soustředit jen na vlastní výkon a můžeme být spokojení.

Silnou stránkou dnes byly přesilovky. Hned čtyři využité...

Přesilovky a oslabení jsou v této fázi ligy velmi důležité. Dnes nám to výrazně pomohlo k vítězství. 5:0 vypadá jednoznačně, ale nebylo to vůbec jednoduché. Nám přesilovky vycházely, naopak jsme ubránili jejich početní výhody, což byla důležitá součást naší výhry.

Konec utkání byl po faulu na Dana Semana možná poněkud zbytečně vyhecovaný...

Myslím, že Liberec to opravdu zbytečně vyhecoval. Bylo to z jejich strany naprosto o ničem. Toho faulu se dopustil nějaký mladý kluk, o kterém nikdo pořádně neslyšel. Nevím, co si chtěl dokazovat… Ani netuším, jak na tom teď Semiš vlastně je. Snad bude v pořádku.

Proti Liberci se vám letos daří. Ze 12 možných bodů jste proti nim získali 10...

Těžko říct, proč se nám na ně tak daří. Když jsme minule vyhráli 5:0 v Liberci, tak nás výrazně podržel Kokin, dnes to byl Hamas. Když nepustíte gól, nemůžete prohrát. Velkou zásluhu na výhrách proto mají naši gólmani.


Radek Bonk během zápasu s Bílými Tygry častokrát poctivě pracoval v předbrankovém prostoru. foto: Marian Ježowicz

Po dnešku už můžete reálně pomýšlet na Prezidentskou trofej...

Na to my moc nehledíme. Spíš v novinách se o tom neustále píše. Když to vyjde, tak to bude pěkné, ale my chceme jít do play-off hlavně s pocitem, že hrajeme dobře. Jestli budeme první, nebo druzí, to je jen drobný detail. Play-off to je v podstatě nová sezóna. Viděli jste to v minulém roce. Plzeň vyhrála základní část a potom hned v prvním kole vypadla. Chceme do play-off vstoupit s dobrým pocitem a odehrát dobře ty tři zápasy, které chybí do konce.

Momentálně máte před sebou víc než týden volna, než se znovu rozběhne extraliga. Příjde vám repre pauza vhod?

Určitě jsme rádi za volné dny, měli jsme v poslední době docela náročný program. V play-off už nebude čas na odpočinek, proto jsme rádi za tuhle repre pauzu. Chceme doléčit různá menší zranění. Musíme vykurýrovat nějaká nachlazení a chceme být stoprocentně připraveni na závěr soutěže.

Fotogalerii z utkání Třinec - Liberec naleznete zde.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Odehrané v 14:00 | Dor.
Mountfield Hradec Králové
HC Oceláři Třinec