Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Musíme podávat stabilnější výkony, tvrdí trenér Kopřiva

30.11.2011 · Martin Stebel
Seriál s názvem "Tipsport extraliga" napsal v úterním podvečeru svou 26. epizodu. Úřadující extraligoví šampioni figurují po polovině základní části na šesté pozici. Po neúspěšném duelu ve Vítkovicích jsme k mikrofonu pozvali kouče Břetislava Kopřivu, jenž zhodnotil počínání svých svěřenců.

V derby jste byli v úvodu lepším týmem, střelecká převaha byla značná. Kde hledat příčiny slabšího výkonu v dalším průběhu utkání?

Začátek byl opravdu v naší režii, soupeře jsme dokázali zatlačit. Je otázkou, jak by se zápas vyvíjel, pokud by Peterek a Bonk proměnili své nájezdy. Měli jsme v nohách těžké utkání v Pardubicích, těžký zápas doma s Varama. To vše hrálo svou roli, ale nechci, aby to vyznělo jako výmluva. Myslím, že na naších hráčích byla ke konci utkání opravdu znatelná únava. V úvodu jsme byli lepší bruslařsky, ale bohužel jsme nevyužili šance. Nemyslím si však, že jsme byli horší než domácí. Rozhodly jen a pouze přesilovky, tam byla síla soupeře.

Právě hra v početní nevýhodě byla během derby jazýčkem na váhách ve váš neprospěch...

Máte pravdu, tady se lámal chleba. Nevím čím to je, že v rozhodujících momentech góly mnohdy nedostaneme, ale poté docela lacině inkasujeme. Zůstává nad tím rozum stát. Puk leží před brankou, my ho neodstřelíme a soupeř trestá. Nedokážu si to vysvětlit. Kvůli tomu jsme ztratili spoustu bodů. Vyrovnanost mužstev je velká a dát gól je složité. Dobré týmy hrají na málo branek a vycházejí ze zabezpečené obrany. Dobrým příkladem je třeba Sparta.

Ve statistice vstřelených branek jste v rámci extraligy stále vysoko, ovšem v posledních zápasech pověst ofenzivního mužstva příliš nenaplňujete...

I když jsme se potýkali se spoustou zraněných, stále máme druhé nejvyšší číslo vstřelených branek. To něco signalizuje. Na druhou stranu máme daleko vyšší počet inkasovaných branek než třeba Sparta. To představuje vysněných deset bodů, které by nás poslaly v tabulce směrem nahoru.

Jaký je tedy recept na lepší výkony do druhé poloviny extraligové soutěže? V čem spatřujete největší rezervy?

Musíme se zaměřit na defenzivu. Tím ovšem nechci naznačit, že budeme jen betonovat a zkoušet pouze vyčkávací taktiku. Tenhle styl nám není příliš blízký. Musíme zlepšit obětavost hráčů. Do dnešního zápasu se nám dařilo hrát v oslabení, až teď jsme vyhořeli. Mohu vám říct, že této herní variantě jsme se věnovali dlouhý čas u videa. Rozebírali jsme různé varianty, byly tam analýzy. Jak už to tak ale bývá, když tomu věnujete tolik času, přijdou různé nečekané odrazy a padne nešťastný gól. Je třeba stále tvrdě pracovat. Musíme podávat stabilnější výkony.

Marodka v třineckém kádru je značná. Přicházejí stále do úvahy eventuální posily?

Nadále se ohlížíme po obránci, protože tady nás tlačí bota. Dan Seman je stále zraněn, nevíme kdy nastoupí a hodně chybí. Přišel nový hráč Hořava a musím říct, že jeho výkon byl už o sto procent lepší než minule proti Varům. Bylo to evidentní. Věříme, že nám Miloš pomůže.

Po polovině základní části jsou Oceláři na šesté příčce se 42 body...

Naším plánem před sezonou bylo získat v každé čtvrtině více než 20 bodů. Jak se to zatím vyvíjí, mrzí nás především odstup od mužstev na první a druhé příčce. Vyrovnanost ligy je ale úžasná a rozhoduje každý detail. Druhá část sezony bude ještě složitější. Tam si už nemůžeme dovolit ztrácet tolik bodů na domácím ledě. Tahle negativní bilance doma se s námi bohužel táhne. Možná je to proto, že před svým publikem jsme chtěli hrát až moc ofenzivně, chtěli jsme dát za každou cenu nějakých pět šest branek a zapomněli na zadní vrátka. Myslím, že Vítkovice jsou na tom podobně. Taky oni byli v minulé sezoně na vrcholku tabulky a letos nejsou tam, kde by si přáli.

V pátek Oceláři zavítají na liberecký led. Co by mohlo platit na Tygry, kteří se musí obejít bez produktivního Nedvěda?

V minulosti se nám v Liberci docela dařilo, proto bychom rádi i tentokrát neodjeli s prázdnou. Zlomové asi znovu budou přesilovky, tam musíme zlepšit efektivitu. Liberec má rychlý přechod do pásma, je tam spousta šikovných hráčů a disponují i vyrovnanými gólmany. Doufám, že kluci si po derby trochu odpočinou a vycestujeme tam v bojovné náladě. Druhou polovinu základní části chceme zahájit úspěšně.