Musíme hrát lépe, jestli chceme postoupit, ví kapitán Klesla

21.08.2015 · Redakce
S t a v a n g e r - Oceláři zahájili druhou sezónu v hokejové Lize mistrů na ledě norského Stavangeru. Hráči s dráčkem na hrudi byli střelecky aktivnějším týmem, na výhru to však nestačilo. První tři body berou domácí po výhře 4:1. Utkání hodnotí kapitán Rostislav Klesla, který byl zvolen nejlepším hráčem Ocelářů.

Rosťo, úvodní duel v Lize mistrů nevyšel. Jaké zní vaše hodnocení zápasu?
"Výsledek je pro nás zklamáním, chtěli jsme v prvním zápase vyhrát. Musíme ale sportovně uznat, že Stavanger byl lepším týmem. Obzvlášť v první třetině. Domácí využili výhodu svého menšího kluziště a velmi aktivně forčekovali. Z toho vyplynulo velké množství šancí na straně domácích. Dostali se do vedení 2:0, zápas si pak již pohlídali. Od druhé třetiny jsme je sice místy přehrávali, nedokázali jsme si však vytvořit takové šance, abychom mohli korigovat výsledek. Dobře jim také zachytal brankář."

Byli jste střelecky aktivnějším týmem, Norové ale hráli velmi jednoduše. Může to být důvod porážky?
"Hráli přímočarý jednoduchý hokej, jejich hra stála na výborné obraně středního pásma. Navíc se velmi rychle vraceli a dobruslovali naše protiútoky. Trochu nám vázla kombinace, nedokázali jsme využít přesilové hry. Kdybychom aspoň jednu proměnili, zápas mohl vypadat úplně jinak.

Cílem pro Ligu mistrů je postup do play-off. Stále máte před sebou tři zápasy, postup je proto stále reálný...
"Cíl je pořád stejný. V sobotu musíme uspět ve Finsku a pak vyhrát oba domácí zápasy. Teď nás čeká duel v Kuopiu, na ten se musíme pečlivě připravit. Pokud se z tripu vrátíme s jednou výhrou, pořád to bude přijatelný výsledek. Nevěšíme hlavy, je v našich silách vybojovat postup ze skupiny."

V sobotu vás čeká zápas v Kuopiu, co očekávat od duelu s finským soupeřem?
"Kluziště bude určitě větší než ve Stavangeru. Tady byl asi nejmenší led, na kterém jsem kdy hrál. Finové, to je klasika - dobré bruslení, síla na kotouči, propracovaný systém hry. Musíme podat mnohem lepší výkon, abychom v Kuopiu mohli pomýšlet na úspěch."

HC Motor České Budějovice