Musím stále tvrdě makat, uvědomuje si Zbyněk Hampl

30.11.2009 · Martin Stebel
Ani nedělní střetnutí na kluzišti Mladé Boleslavi nepřineslo Ocelářům bodový zisk. V městě Škodovek podlehli těsně 3:4. První kanadský bod sezóny zaznamenal Zbyněk Hampl. Během našeho rozhovoru prozradil své dojmy nejen z tohoto zápasu.

Poslední listopadový víkend byl pro třinecké hokejisty bezbodový. Po domácím neúspěchu s Budějovicemi podlehli i v Mladé Boleslavi. Hostující kouč Kopřiva byl značně nespokojený s výkonem mužstva v první třetině. Na tiskovce jej dokonce vyhodnotil jako neprofesionální: "Těžko říct proč byl vstup do zápasu z naší strany vlažný. Neplnili jsme úkoly, které jsme si naplánovali před zápasem. První třetina byla slabá. Měli jsme málo pohybu a dost nepřesností. Domácí byli rychlejší a hlavně se dokázali pohotově prosadit. V pauze jsme si řekli, že musíme pořádně zabrat. Další část zápasu už byla lepší, měli jsme dost šancí na obrat skóre, ale opět tam byla nějaká chyba vzadu a Boleslav trestala," poznamenal Hampl.

V šestnácté minutě měl Zbyněk na hokejce premiérovou trefu v ročníku: "Velká škoda. Dostal jsem před brankou puk od Rosti Martynka, udělal jsem otočku a střílel. Gólman to bohužel vyrazil," popisoval svou příležitost.

Zbyněk Hampl proti Pardubicím

V poslední dvacetiminutovce měl podíl na brance Ladislava Kohna, jenž korigoval stav na 3:4. "Celou akci založil Martin Lojek. Dal mi to na střed hřiště, viděl jsem na křídle Láďu, který vypálil od mantinelu. Schwarz tu střelu z dálky možná trochu podcenil," okomentoval třetí brankový moment.

Mladý útočník dostal od začátku zápasu víc prostoru, než v minulých soubojích. Jak viděl spolupráci se zkušenějšími borci - Kohnem a Růžičkou?: "Je to paráda hrát s takovými hokejisty. Mají rychlost, důraz i velký přehled. Užil jsem si to," spokojeně hodnotil.

Pro účastníka juniorského Mistrovství světa 2008 to byl letos teprve patnáctý extraligový start. V nabitém kádru nedostává tolik prostoru, jako v minulých sezónách. Jak bere svou úlohu a pozici v týmu?: "Nejsem na ledě tak často jako v minulosti, ale musím říct, že jsem vděčný za každé extraligové střídání. Letos je v mužstvu velká konkurence a není snadné se prosadit. Musím na sobě stále tvrdě pracovat a doufat, že si zahraji častěji," prozradil své osobní přání do budoucna.

HC Motor České Budějovice