Museli jsme to urvat, motivace je obrovská, tvrdí kanonýr Růžička

28.03.2011 · Martin Stebel
To byla jízda, pánové! Oceláři v pátém střetnutí semifinálové série odvrátili hrozbu konce sezony. Pražskou Slavii deklasovali jednoznačně 6:1 a vynutili si šestý zápas v O2 aréně. Dominantní osobností pondělního večera ve Werk aréně byl spolehlivý ostrostřelec Martin Růžička, jenž zaznamenal hned čtyři přesné trefy!

Už od úvodních minut bylo zřejmé, že Třinec je hladovějším týmem a nehodlá ponechat nic náhodě. Brankovou smršť měl pod taktovkou pohotový snajpr s číslem 27: "Pochopitelně jsem rád za své góly. Trochu mi to tam napadalo. Bylo to pěkné, ale jsme rádi hlavně za výhru. Hodně nám pomohly především přesilovky, které jsme odehráli výborně," připomíná slušnou bilanci pěti vstřelených branek v početních výhodách.

Martin Růžička má letos famózní střeleckou formu. Spolu se základní části už dokázal skórovat 37 krát. foto: Marian Ježowicz

Na hře třineckých byla patrná snaha o důraznější styl, který v některých momentech scházel během zápasů v Praze: "Museli jsme přitvrdit, abychom uspěli. Tahle taktika přinesla ovoce. Zápas jsme odehráli podle představ. Bylo třeba se častěji tlačit do brány. Střílet, blokovat střely, dorážet. Jinak to nepůjde. Je to válka, musíme to jednoduše ubojovat. Museli jsme to dnes urvat, motivace byla obrovská," říká se značným odhodláním berounský rodák.

Důležitým aspektem, jenž přispěl ke snížení stavu série na 2:3, byly úspěšné přesilovky: "Je třeba zdůraznit, že jsme se včera na tréninku zaměřili zrovna na přesilovky. Evidentně to bylo k prospěchu věci," kvituje efektivitu početních výhod a jedním dechem dodává: "Nálada v týmu před zápasem byla dobrá, série ještě rozhodně neskončila. Věděli jsme, že pokud navážeme na předchozí vítězné zápasy, tak máme velkou šanci na úspěch. Do dalšího zápasu máme dostatečné zásoby energie. Už nemusíme šetřit síly a dáme do toho vše," sebevědomě burcuje kolektiv.

13+9 - dosavadní bodová bilance po 11. utkání letošního play-off. foto: Marian Ježowicz

Čtyři góly v jednom utkání play-off, to je úctyhodný počin. Stejně brilantní kanonádou se prezentoval v dobách své největší slávy ve vsetínském dresu legendární Jiří Dopita. Třinecký ostrostřelec kdysi s holohlavým obrem působil ve Znojmě v jedné formaci: "Jirka Dopita byl mým výborným učitelem. Je příjemné vědět, že jsem vyrovnal jeho výkon," směje se a na dotaz, jestli to byl pro něj životní zápas odpovídá: "To bych ani nerozebíral, jestli to byl životní zápas. Pojďme se bavit o týmu, čeká nás další zápas a ten chceme znovu vyhrát!"

Pondělní "tenisový" výsledek 6:1 je tedy minulostí a je třeba myslet na středeční konfrontaci: "Musíme hrát od podlahy, srážet se. Dnes jsme viděli, že tohle umíme hrát. Hezký hokej to rozhodně nebude, na ledě necháme duši. Jedeme do Prahy s čistou hlavou. Soustředíme se jen na sebe, na náš výkon. Chceme si ještě vynutit sedmý zápas před vlastním publikem," adresuje pozitivní zprávu třineckému obecenstvu.

Fotogalerii z utkání Třinec - Slavia naleznete zde.