Moták: Vrátili jsme se k jednoduchým věcem

27.09.2022 · Adam Sušovský
Velká úleva pro třinecký tým i hlavního kouče Zdeňka Motáka. Oceláři zvládli nesmírně důležitý zápas na ledě těžkého soupeře, Kometu porazili 4:2 a berou první vítězství v sezoně: "Nemohli jsme si dovolit výstřednosti, vrátili jsme se k jednoduchým věcem. K bojovnosti, obětavosti a nasazení," prohlásil kouč na tiskové konferenci.

Jen slova chvály měl na třinecké hokejisty po utkání v Brně hlavní kouč Ocelářů Zdeněk Moták. Na tiskové konferenci promluvil o úlevě, která se po výsledkově nepovedeném vstupu do sezony první výhrou dostavila. Třinec uspěl na ledě těžkého soupeře, Kometu porazil 4:2 zcela zaslouženě. Kompaktním výkonem ze zabezpečené obrany.

"Byli jsme před zápasem v takovém postavení, že jsme si nemohli dovolit nějaké výstřednosti. Museli jsme se vrátit k jednoduchým věcem, bojovnosti, obětavosti i nasazení. To všechno hráči splnili a patří jim za to dík," prohlásil Moták před přítomnými novináři po zápase.

"Každý takový zápas, každé takové body jsou pro nás důležité."

Zkušený kouč, který v Brně oslavil své první extraligové vítězství na střídačce Ocelářů, zároveň přiznal, že i pro něj je první tříbodový večer sezony velkou úlevou.

"Proti Budějovicím i Varům jsme měli doma zvítězit, měli jsme v těch zápasech střeleckou převahu i dostatek brankových příležitostí, bohužel jsme ani tak k výhře nedošli. Proto je dobře, jak dnes tým zareagoval. Řekli jsme si, že musíme hrát základní hokej," řekl Moták o prvním vítězství.

"Nemám rád, když trenéři mluví o tom, že si hráči musejí obléct monterky... Ke každému sportu patří, že jeho elementárním základem je bojovnost, nasazení a v hokeji navrch i bruslení. My to všechno dnes v Brně splnili, měli jsme taky dost zblokovaných střel a viděli, jak moc tím tým žil. Jak měla střídačka radost za každého hráče, kterému se povedlo střelu soupeře zastavit. Pro všechny je to dobrá zpráva," uzavřel Moták.

Oceláři se z Brna nevracejí domů, ale pokračují dál na západ. Už ve čtvrtek hrají další televizní utkání na ledě Kladna, kde budou chtít své bodové konto ještě navýšit.