Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Moták o losu CHL: Atraktivní a zajímavá skupina, fanoušci si ji užijí

25.05.2022 · Adam Sušovský
Švýcarsko, Severní Irsko, Švédsko... Třinečtí Oceláři se v novém ročníku CHL pořádně nacestují, Evropu prolétají křížem krážem, ale bude to stát za to. Dnešní los v Tampere jim přiřadil pestrou skupinu, souhlasí i hlavní kouč Zdeněk Moták: "Máme zajímavé a atraktivní soupeře, pro fanoušky skvělé!"

Atraktivní výlet za skvělým hokejem do luxusního horského střediska ve Švýcarsku. 

Těžká hokejová zkouška skoro až u polárního kruhu ve Švédsku. 

A taky poznávací zájezd do neznáma, Třinec si zahraje hokej také v Severním Irsku. Vůbec poprvé v klubové historii Oceláři sehrají zápas na Britských ostrovech.

Tolik stručné shrnutí středečního losu Champions Hockey League, který úřadujícím již trojnásobným českým šampiónům nadělil fanouškovsky mimořádně atraktivní skupinu. Oceláři se v ní utkají se Skellefteou, Davosem a Belfastem. 

Spokojený s ní je také hlavní trenér Ocelářů Zdeněk Moták. Hned po skončení losu se začal pídit po informacích o soupeřích, kteří budou stát třineckému týmu na přelomu léta a podzimu v evropské klubové soutěži v cestě. 

"Musím říct, že nám los přidělil hodně zajímavou skupinu. Odlišné hokejové styly, týmy, které patří ve svých zemích k absolutní špičce. Pro nás i fanoušky rozhodně atraktivní," říká kouč Moták, který se na start Champions Hockey League těší, ostatně to zdůraznil hned po svém oficiálním jmenování do funkce hlavního trenéra Ocelářů. 

Třinec bude hrát Champions Hockey League posedmé v historii, dvakrát Oceláři dokázali postoupit i do vyřazovací části soutěže a jednou z toho málem byla senzace, v sezoně 2017/18 se prokousali až do semifinále, které v jejich neprospěch rozhodly až smolné samostatné nájezdy. Los letošní základní skupiny mohl z pohledu šancí na postup dál možná na první pohled dopadnout lépe, Moták ale kvituje kvalitu soupeřů a považuje je za obohacující. 

"Setkávat se s týmy, které ve svých ligách hrají pravidelně o nejlepší příčky, je přece skvělé. Pro nás bude problém spíše cestování, protože to máme rozlité do celé Evropy. V nejbližších dnech se bude jednat o termínech zápasů, na první dobrou bych si přál, abychom úvodní dvojzápas sehráli ve Švédsku a v Irsku a tuhle cestu na sever spojili do jednoho tripu," přemýšlí Moták, protože přesné termíny zápasů zatím nejsou známy. 

"Jsem osobně na naše soupeře hodně zvědavý, od Britů čekám vyloženě kanadsko-americký styl hokeje, mají to k těmhle hráčům blízko, ostatně jich na soupisce mají několik. Britský hokej se zvedá, je to vidět i na jejich reprezentaci, která se v posledních letech několikrát představila v nejlepší skupině mistrovství světa, já jsem na jejich kvalitu opravdu zvědav," netají se Moták. 

Mnohem lépe načteny má týmy ze Švédska a Švýcarska, se kterými se v Champions Hockey League v minulosti pravidelně potkával ještě coby asistent trenéra ve Spartě, se kterou dokonce v roce 2017 dokráčel až do finále. "Proti Davosu si jako trenér pamatuju zápas ze Spengler Cupu, na Skellefteu jsem v Lize mistrů nenarazil, ale švédské týmy hrají podobně, je to velká kvalita. Nyní možná nejlepší soutěž v Evropě, která má spoustu kvalitních hráčů i trenérů," líčí Moták. 

"Vím, že Skelleftea letos skončila třetí po základní části, ale nepovedlo se ji play off. Nicméně na soupisce má třeba obránce Pudase, který letos hraje na mistrovství světa za Švédy, nebo Němce Kühnhackla. A je pravděpodobné, že před novou sezonou ještě nějaké zajímavé hráče přivede."

"Také Švýcarsko je zajímavá hokejová země, ve které působí spousta kvalitních cizinců, ať už hráčů, nebo trenérů. Když se člověk podívá na soupisku Davosu, vidí tam kromě Matěje Stránského legendu Andrese Ambühla nebo obránce Dominika Egliho a Enzi Corviho, kteří patří k oporám švýcarské reprezentace. Stejně jako švédští hráči, které mají na soupisce a dřív hráli za švédský nároďák výborně. Navíc, co si budeme povídat, Davos je v Evropě velmi atraktivní destinace a umím si představit, že tam bude chtít jít hrát spousta kluků, kteří v příští sezoně neodejdou zpátky do KHL. Jeho soupiska se může ještě hodně měnit," uzavírá Moták.