Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mohli jsme získat určitě víc než jen bod, soudí střelec Dravecký

09.10.2016 · Martin Stebel, Klára Petrásková
Svým pátým gólem extraligové sezony zachránil Ocelářům bod na ledě hradeckého Mountfieldu VLADIMÍR DRAVECKÝ. Slovenský křídelník znovu naplno demonstroval své hlavní hokejové atributy - rychlost a vynikající střelu zápěstím. "Nepřemýšlel jsem dopředu, jak zakončím, bylo to spontánní řešení," prozradil při pozápasovém hodnocení.

Proti Hradci jste museli neustále dotahovat skóre. Bereš proto bod jako dostatečnou satisfakci?

Od začátku to bylo zcela vyrovnané utkání. Výsledek nás trochu mrzí, protože na konci třetí třetiny, po mém vyrovnání, jsme měli víc ze hry, stupňovali jsme tlak, vytvářeli si šance. Prodloužení je letos velmi pěkným zpestřením pro diváky, hraje se hokej, kde jedna akce střídá druhou. Mohli jsme tady získat určitě víc než jeden bod.

Na konci úvodní třetiny a začátkem té druhé jste hráli poměrně dlouhou přesilovku pěti proti třem. Gólově se jí však nepovedlo zhodnotit...

Nemyslím si, že tohle bylo rozhodující pro další vývoj zápasu. Ano, je pravda, že dvojnásobné výhody by se mělo využívat, ale jsme dostatečně zkušený tým, neúspěšná přesilovka nás nemůže do dalšího průběhu utkání srazit či jinak psychicky poškodit. Pokud bychom ale tehdy skórovali, hrálo by se nám určitě lépe. Dnes to nevyšlo, ale věřím, že příště to bude lepší.

Tvůj vyrovnávací gól ze samostatného úniku byl skutečně krásný. Těžil jsi z vynikajícího pasu Milana Doudery. Věděl jsi dopředu, jaké zakončení zvolíš?

Neměl jsem vůbec rozhodnuto, co udělám, bylo to spontánní řešení. Prostě jsem zkusil rychle švihem vystřelit, gólmanovi to myslím prošlo mezi betony.

Prodloužení nabídlo další zajímavou zápletku. Oceláři byli blíž výhře, dlouho mačkali svého soupeře, ale skórovat se nepovedlo...

Byly tam šance, které by se měly využít, nastřelili jsme myslím dokonce tyčku. Nepřálo nám štěstí, jak tomu bylo například doma v pátek proti Brnu. Máme ale zkušený tým, jsem proto přesvědčen, že v dalších zápasech už naplno uspějeme.

V "penaltovém" rozstřelu dostával za hosty prostor především Zbyněk Irgl. Nesvrběly tě při sérii až šesti nájezdů na střídačce ruce a nohy?

Je to otřepaná fráze, ale stále platí, že nájezdy jsou loterie. Zbyňkovi nemůžeme ani v nejmenším nic vyčítat, jednou dal gól, podruhé trefil tyč, potřetí mu to myslím trochu ujelo. Je to technicky skvěle vybavený hráč, nedivím se, že ho trenéři na nájezdy poslali. Dobrou práci odvedli oba brankáři, jak mladý Rybár, tak náš Peťo Hamerlík.