Mladší dorostenci srazili Olomouc pěti góly!

15.02.2015 · Martina Sikorová
Po bezbrankové úvodní třetině se do střelecké statistiky zapsal jako první Michal Papaj, ještě v průběhu prostřední dvacetiminutovky se pak Oceláři dostali do tříbrankového vedení, které už do konce zápasu nepustili a po šedesáti minutách tak mohli oslavit další výhru nad olomouckými Kohouty v této sezóně.
33.kolo, neděle 15.2.2015
1:5
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 0:0, 0:3, 1:2  Branky a nahrávky: 52. Pěcha (Skopal) - 26. Papaj (Raška, Adámek), 31. Najsar (Przybyla, Papaj), 33. Przybyla (Najsar, Radzienciak), 43. Kalus (Hladonik), 54. Raška (Indrst). Rozhodčí: Cik - Novotný, Vožda. Vyloučení: 2:7, navíc za faul Podlahy (OLO) nařízeno TS (neproměněné), Adámek (TRI) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Galuška (34. Fajgl) - Dajčar, Krejčí, Mader, Vosátko, Klesla, Galvas, Holiš - Kořenek, Pěcha, Skopal, Urban, Kret, Podlaha, Janečko, Wolf, Spatharis
Ochman - Adámek, Klocek, Radzienciak, Michálek, Rufer - Najsar, Korčák, Molin, Raška, Przybyla, Kalus, Čmiel, Papaj, Indrst, Hladonik

První dvacetiminutovka nabídla pohledný a svižný hokej na obou stranách. Třinec byl sice střelecky aktivnější, nicméně ani dva nadějné pokusy neproduktivnějšího Oceláře Hladonika neskončily za zády dobře chytajícího Galušky.

Na straně Kohoutů si pozornost v první periodě nejvíce získával svými útočnými manévry Josef Podlaha. Ani jemu se však nepodařilo překonat gólmana hostí, a tak oba mužstva odcházela do šaten za bezbrankového stavu.

Skóre se mohlo pohnout hned na začátku druhé třetiny. Vosátko nastřelil puk na bránu, který gólmanovi Ocelářů již propadl za záda, nicméně pohotová obrana jej z brankové čáry odklidila do rohu.

Následně se dvěma perfektními zákroky zaskvěl brankář Galuška, který zlikvidoval dvě vyložené šance třineckého Molina. Na další akci Ocelářů už byl ale krátký. Raškovu chytrou přihrávku mezi kruhy zúročil přesnou trefou Michal Papaj.

O necelých pět minut později kapituloval Galuška podruhé. V přesilové hře si vyměnila puk útočná eskadra hostí, na jejímž konci byl René Najsar zvyšující na 2:0. V třicáté třetí minutě však bylo pro Olomouc ještě hůř. Po pravém křídle našlápl Dan Przybyla a nekompromisní střelou do pravého růžku nedal Galuškovi šanci. Ten následně přepustil své místo v brankovišti Tomáši Fajglovi.

I vstup do třetí periody vyšel lépe Slezanům. Rychlou akci hned po buly v podání dua Hladonik – Jan Kalus zakončil druhý jmenovaný a zvýšil vedení Ocelářů již o čtyři branky.

Kohouti se ani přesto nevzdávali. Jejich střelecké pokusy však narážely na výborně chytajícího Ochmana. Ten čisté konto držel až do jednapadesáté minuty, v níž poslal puk za jeho záda po nedorozumění s obranou Martin Pěcha. Gólovou tečku za zápasem udělal po tlaku Ocelářů v útočném pásmu Adam Raška.

Mgr. Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): První třetina z naší strany byla špatná. Přijeli jsme patnáct minut před zápasem, protože se nám na cestě pokazil autobus. Ale druhá a třetí třetina již vypadala, jak jsme si přáli. I když byl poměr střel vyrovnaný, byli jsme produktivnější a dokázali v zápase zvítězit.