Mladší dorostenci otočili zápas s Olomoucí!

20.09.2015 · Martina Sikorová
V utkání na ledě Olomouce ztráceli Oceláři již dvě branky, v závěru prostřední části ale zavelel k obratu Jonáš Peterek, hned po začátku závěrečné třetiny vyrovnal Ondřej Tománek, o další dvě minuty později už třinečtí mladíci vedli a na konci zápasu tak mohli oslavit tři body za výhru 6:3.
5.kolo, neděle 20.9.2015
Olomouc
3:6
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:5  Branky a nahrávky: 8. Smejkal (Palinek), 24. Popelka (Kret), 47. Kalač (Antoníček) – 37. Peterek (Indrst), 41. Tománek (Raška), 43. Raška (Indrst, Peterek), 45. Korčák (Mikler), 48. Indrst (Peterek, Raška), 54. Peterek (Raška, Indrst). Rozhodčí: Zbořil - Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6.
Fajgl - Klesla, Mader, Vosátko, Bahounek, Mader - Kalač, Harabiš, Kořenek, Popelka, Vašenka, Antoníček, Kret, Dvořák, Štefka, Smejkal, Palinek, Skřivánek
Kučera - Bulava, Patlevič, Konderla, Homola, Michálek, S. Radzienciak - Tobiáš Marguš, Raška, Čmiel, Plandor, Peterek, Tománek, Korčák, Indrst, Mikler, Rybnikár

Již zkraje utkání se do první větší šance dostal hostující Čmiel, ten ovšem nebezpečnou střelou zápěstím Fajgla nepřekonal, domácí gólman si se zákrokem poradil levým ramenem. Pár minut na to se do první skórující pozice dostal kapitán Olomouce Kořenek. Ten se ocitl v šanci jeden na jednoho, jenže bekhendovým blafákem nepřehodil roztažené betony Kučery. Úžasný zákrok třineckého brankáře.

Na první gól zápasu se nemuselo příliš dlouho čekat. Po dlouhém tlaku Ocelářů se hra přesunula na druhou stranu kluziště. Nejprve se rozezněla horní tyčka po střele Palinka a poté rychlá dorážka do naprosto odkryté brány v podání Davida Smejkala poslala domácí tým do vedení.

Prostřední perioda nabídla už více atraktivní hokej. Do největší šance se dostal domácí Kořenek, který ale ani tentokrát nepřelstil skvěle zasahujícího gólmana Kučeru. Za to Adam Popelka dokázal třineckého brankáře překonat z brejku a Olomouc tak šla do dvoubrankového vedení.

Hosté se ale vzpamatovali a ve druhé polovině utkání se dočkali snížení. Indrst vybojoval puk po buly, poslal okamžitě pas na osamoceného Jonáše Peterka, který si se zakončením nelámal hlavu a hravě prostřelil levý beton Fajgla. Po zaznění sirény, ukončující prostřední periodu, se strhla za brankou Fajgla početná bitka, za kterou vyfasovalo tresty za hrubost hned šest hráčů. Kvůli dvojnásobnému trestu Daniela Madera navíc hosté začínali poslední třetinu v početní výhodě.

Tu okamžitě zužitkovali, když zásluhou Ondřeje Tománka propasírovali z bezprostřední blízkosti puk za záda Fajgla, čímž srovnali stav utkání. Netrvalo dlouho a Třinec se dostal do vedení, když se ve třiačtyřicáté minutě prosadil Adam Raška. To ale nebylo ze strany Ocelářů vše! O necelé dvě minuty později musel Fajgl opět lovit puk ze své svatyně, když Ivan Korčák vstřelil čtvrtý gól hostů.

Kohouti neubrali na obrátkách a ponechaná výhoda jim pomohla k dotažení ztráty. Po zmatku v brankovišti zůstal Kučera sedět na ledě a proti střele Davida Kalače neměl šanci zasáhnout. To bylo ale od Olomouckých v zápasu vše. Konečný stav ještě okořenili Filip Indrst a Jonáš Peterek, kteří završili stav duelu na konečných 3:6.

Jiří Raszka (HC Oceláři Třinec): Musím přiznat, že jsme soupeře trochu podcenili. První třetina se nám nevyvedla, druhá byla rozházená kvůli vyloučením. Jakmile se hráči z trestné vrátili, řekli jsme si, co chceme hrát a to se nám podařilo. Poslední třetina toho byla důkazem. Docela mě mrzí zranění, které se v zápase stalo.